سخنگوی دولت روحانی: ناگزیر در تغییر سبک زندگی هستیم

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی

علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، امروز سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود که در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تعطیلی ناشی از محدودیت های ویروس کرونا، به صورت مکتوب برگزار شد، گفت: «۱۶ ماه از شیوع کرونا در کشورمان گذشته و بخاطر جهش‌هایی که ویروس کووید ۱۹ دارد، هنوز زمان پایان کرونا با ابهام روبرو است. این واقعیت اجتناب ناپذیر که کرونا باعث تحمیل محدودیت‌های اجتماعی، روحی و روانی شده است، اما ناگزیریم در تغییرات سبک زندگی ممارست و پایداری داشته باشیم. در همین راستا، ضمن تبریک اعیاد پیش‌رو، امیدواریم بتوانیم با همکاری شما مردم عزیز، مانع از فراگیرشدن موج جدید بشویم.»

وی افزود: «عید قربان امسال، با تعطیلات بیشتری مواجه هستیم. این تعطیلات به خاطر کرونا و جلوگیری از گسترش ویروس کووید ۱۹ و کنترل موج جدید ابتلا به کرونا تصمیم گیری شده است. ما تا آینده ای نامشخص ناچاریم آنچنان مراقبت کنیم تا قربانیان کرونایی‌مان افزایش پیدا نکند. به ویژه از مردم دو استان البرز و تهران درخواست داریم فرصت تعطیلات را به تهدید گسترش ویروس تبدیل نکنیم.

سخنگوی دولت روحانی گفت: «ناگزیریم در تغییرات سبک زندگی ممارست و پایداری داشته باشیم و امیدواریم بتوانیم با همکاری مردم مانع از فراگیرشدن موج جدید در تعطیلات بشویم.»

رعایت پروتکل‌های بهداشتی و گوش دادن به توصیه‌ها، البته که از وظایف مردم است، اما سران نظام اسلامی ایران، هیچ‌گاه به کوتاهی نابخشودنی خود در تهیه واکسن اشاره‌‌ای نمی‌کنند که اگر به موقع و به سرعت مردم را واکسینه کرده بودند، الان ایران وضعیت به مراتب بهتری در مقابله با کرونای دلتا داشت.