سخنگوی دولت قول داد که علیرغم تورم مالی نجومی، نرخ مسکن بزودی پائین می اید

طبق آمار اتحادیه املاک ایران، در شش ماهه نخست سال ۹جاری ، خرید و فروش مسکن در تهران به نسبت زمان مشابه سال گذشته ۶۷درصد کاهش دارد

یک مقام مسؤول دولت حسن روحانی ادعا کرد که به زودی خانه مسکونی با قیمت ارزانتری در اختیار مردم نیازمند قرار خواهد گرفت. آگاهان می گویند که این هم یکی دیگر از وعده های متعدد حسن روحانی و دولت او می باشد که امکان عملی ساختن آن، به صفر می رسد.

برخی می گویند: با نزدیک شدن انتخابات در ایران دولت پر جنب و جوش می شود و خبرهای خوش به مردم می دهد سخنگوی دولت روحانی گفت : خبر خوش برای مردم بزودی مسکن ارزان‌تر می‌شود

علی ربیعی، سخنگوی دولت از تصمیم ساختن خانه‌هایی با متراژ کم برای جوانان تهرانی و به ویژه زوج‌های تازه ازدواج کرده خبر دادوگفت شهرداری‌های کلان‌شهرها و در راس آنها، شهردار تهران متولی این طرح خواهند بود و بزودی آنان با قیمت بسیار پایین خانه دار می شوند .

این وعده ربیعی با عنوان “خبر خوش” اعلام شده اما جزییات موضوع از جمله بودجه و اعتبار و چگونگی عملیاتی شدن آن مشخص نیست.

علی رستمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این باره گفت: قیمت مسکن متناسب با سایر پارامترهای اقتصادی باز هم کاهش می‌یابد.

طبق آمار اتحادیه املاک ایران، در شش ماهه نخست سال ۹جاری ، خرید و فروش مسکن در تهران به نسبت زمان مشابه سال گذشته ۶۷درصد کاهش دارد.

معلوم نیست حکومت ایران بر اساس چه واقعیاتی این حرف را می زند در حالیکه ایران با تورم مالی افسار گسیخته روز به روز ارزش پولش کاسته می شود و نرخ کالا از همه نوع و همچنین نرخ مایحتاج ضروری مردم به سرعت بالا می رود .

آیا در شرایط رشد منفی اقتصادی کنونی ایران می‌توان در بازار مسکن تغییری ایجاد کرد؟ هیچ کشوری را پیدا نمی‌کنید که در رشد اقتصادی منفی بازار مسکن رونق‌یافته و ارزان داشته باشد.