سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم:در ساعت صفر هستیم و به اورانیوم چهار و نیم درصد دست یافتیم

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم ا

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم امروز چهارشنبه در یک نشست مطبوعاتی تمونه هایی از اورانیوم غنی شده با درصد ۴.۵۰ رونمایی کرد که به گفته وی رژیم از روز ۱۶ تیر ماه تاکنون توانسته به آن دست یابد.

کمالوندی در این باره گفت:  ما تا ۱۲ شب روز ۱۶ تیرماه به طرف‌های مقابل فرصت دادیم و به آژانس اعلام کردیم که ساعت “۰۰:۰۰:۰۰” این پروسه را شروع می‌کنیم و صبح که اندازه‌گیری کنید، می‌بینید که ما غنا را تا ۴.۵ درصد افزایش داده‌ایم و امروز (چهارشنبه) آژانس تأیید کرد که آنالیز مواد نشان داده است ایران به سطح ۴.۵ درصد رسیده است.

وی در ادامه گفت: آژانس امروز بعد از آنالیز نمونه‌های اورانیوم غنی‌شده بعد از ۱۶ تیر تایید کرد که ایران غنی‌سازی اش به ۴٫۵ درصد رسیده است. آنها تلقی شأن این بود که با خروج آمریکا از برجام ایران نیز خارج می‌شود اما ایران مسیر منطقی در پیش گرفت و اگر این تصمیم نبود ما هم در داخل و هم خارج مشکل پیدا می‌کردیم ولی الان دیگر کسی این حرف را نمی‌تواند بزند. در مذاکرات اخیر با اروپایی‌ها به آنها گفتیم که شما از فرصت‌هایی که ایران به شما در این یک سال داد استفاده نکردید.

کمالوندی سیاست رژیم را در قبال پایبندی به برجام گام به گام نامید و گفت:ایران تصمیم گرفت در مقطعی توازنی که در برجام بهم خورده است را برگرداند، وقتی این موضوع مطرح شد ابتدا مساله را جدی نمی‌گرفتند بعد ایده less for less مطرح شد اما دیدید طرحی ارائه شد و حتی قبل از اینکه آمریکا از برجام بیرون برود این طرح را تهیه کرده بودیم. گزینه‌های مختلف را دیده بودیم  و از بین آنها انتخاب‌هایی انجام شد و بر اساس گام به گام طراحی شد که در گام اول ذخایر اورانیوم را بیش از ۳۰۰ کیلوگرم افزایش دادیم و تعهد مازاد ۱۳۰ تن آب سنگین را نیز کنار گذاشتیم. در گام دوم سطح غنی‌سازی را افزایش دادیم. ما سه ایستگاه برای غنی سازی داریم؛ ایستگاه اول برای راکتور قدرت است که ۹۰ درصد غنی‌سازی در دنیا برای تأمین سوخت نیروگاه‌های قدرت است که غنای کمتر از پنج درصد را دارد و ما هم در این ایستگاه تا غنای ۴.۵ درصد بالا رفتیم. ایستگاه ۲۰ درصد دومین ایستگاه است و بعد از آن هم در ایستگاه سوم بالاتر از ۲۰ درصد تا ۶۰ درصد می‌رسد برای استفاده در پیشران هسته‌ای و غیره است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی رژیم بر سیاست  روند عقب نشینی رژیم از تعهدات برجامی تاکید کرد.

در همین حال روز چهارشنبه نماینده رییس جمهوری فرانسه به ایران سفر کرده تا به عنوان میانجی بتواند تنش میان ایالات متحده و رژیم را کاهش دهد.

جامعه جهانی به رژیم ایران در رابطه با أغاز غنی سازی اورانیوم با غنای بالا و فراتر از آنچه در برجام برای رژیم تعیین شده به آنها هشدار داده اند و حتی انگلیس تهدید به خروج از برجام کرده است.

اتحادیه اروپا نیز رژیم را تهدید به بازگرداتدن سیاست ماشه و در واقع فعال شدن تحریم های تغلیق شده کرده است.

2 دیدگاه‌

  1. واقعا چرا با یک رژیم کثیف مذاکره میکنند و با آن پیمان و قرار داد امضا میکنند ؟ رژیم ایران باید برانداخته شود و در ایران یک حکومت کاملا دموکراتیک بر قرار گردد که تحولات بنیادی در فرهنگ مردم ایجاد کند . واقعاً حسرت باید خورد که چرا محمد رضا شاه خمینی را اعدام نکرد ؟ متاسفانه شاه فردی مذهبی بود ، مکه میرفت و به مشهد میرفت و به جماعت مذهبی در ایران بها داد ولی اگر این چنین نمیشد و خمینی با اعدام شدنش زودتر به درک می رفت الان این همه مشکلات را نداشتیم . تنها یک راه باقی مانده است آن هم مبارزه مسلحانه با رژیم ولایت وقیح است . (نئو هاگانا ایران )

Comments are closed.