سخنگوی ستاد ملی کرونا را وادار به عذرخواهی از مقام‌های مذهبی کردند

بدنبال  اعتراض شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و رسانه‌های نزدیک سپاه پاسداران به سخنان  علیرضا رئیسی،‌ سخنگوی ستاد مقابله با کرونا،‌ درباره رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی قم، اورا وادار به عذر خواهی و اظهار ندامت  از امامان جمعه، طلاب و مردم این شهر کردند.

خبرگزاری مهر وابسته به سپاه پاسداران، در این باره  نوشت رئیسی سرانجام با انتشار پیامی صوتی درباره اظهاراتش در زمینه برگزاری عزاداری “حدیث غربت” و مردم قم عذرخواهی کرد و اعلام کرد که  “سوء تفاهم” شده است.

رییسی در این پیام اجباری از سوی تندروهای حکومت گفت: «در این زمینه اگر از صحبت‌های من سوء برداشتی شده، قصد ما فقط کنترل بیماری و رعایت پروتکل‌ها بوده و قصد دیگری وجود نداشته است».

پیشتر نیز خبرگزاری تسنیم،‌ نزدیک به سپاه پاسداران، طی گزارشی این مقام ستاد ملی کرونا را به خاطر سخنانش درباره مراسم مذهبی به “عقده‌گشایی علیه قم”» متهم کرد.‌ همچنین “«قرارگاه حوزوی انقلاب اسلامی”» با نوشتن نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار برکناری و محاکمه علیرضا رئیسی شد.

رئیسی ، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا پیشتر در جلسه این ستاد ضمن نشان دادن تصاویری از شلوغی در فضای باز یک هیات عزاداری در قم خطاب به حسن روحانی، گفته بود: «در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند، هیچ دستورالعمل  بهداشتی رعایت نشده است».

رئیسی همچنین در ادامه گفته بود:  «کسانی که با بی‌مبالاتی این برنامه‌ریزی‌ها را می‌کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم ما در پیک بعدی هستند و باید مجازات شوند. این ثواب کردن نیست، این‌ها دارند آدم می‌کشند».