سخنگوی قوه‌قضائیه: ملک‌پور آزاد نشده، بلکه از طریق غیر رسمی از ایران گریخته است.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه

پس از انتشار این خبر که سعید ملک پور متهم به توهین کتبی به مقامات حکومتی، از آلمان سر درآورده است، مقامات قوه قضائیه می گویند که او از زندان آزاد نشده، بلکه توسط “عوامل غیررسمی” به خارج از کشور انتقال یافته است.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه درباره خبر فرار سعید ملک‌پور گرداننده به گفته آنان سایت‌های مستهجن که بیش از ۱۱ سال از محکومیت خود را سپری کرده بود وبه حبس ابد محکوم شده بود، گفت: فرد مورد اشاره و برابر ضوابط و مقررات حدود یک ماه  پیش با اخذ وثیقه به مرخصی سه روزه رفت که در پایان مهلت مرخصی به زندان مراجعه نکرد.

وی افزود: به مراجع امنیتی و اطلاعاتی اعلام کرده بودیم به فرد مورد اشاره مرخصی اعطا می‌شود و مراقبت‌های لازم را داشته باشند. محکوم مورد اشاره ممنوع الخروج بوده و از مبادی غیر رسمی از مرز خارج شده است.

سخنگوی قوه‌قضائیه افزود: این فرد ابتدا محکوم به اعدام شده بود ولی حکم اعدام وی تبدیل به مجازات حبس ابد شد.

با  برگزاری دادگاه بازداشت‌شدگان اعتراض‌های کارگری نیشکر هفت‌تپه، سه نفردیگر نیز  از نزدیکان آنها در مقابل دادگاه انقلاب بدون جرم و مدرک و دلیلی بازداشت شدند.

به گزارش کمپین‌ حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه ، چند تن از متهمان پرونده اعتراض‌های کارگری نیشکر هفت‌تپه، از جمله اسماعیل بخشی، سپیده قلی یان و علی نجاتی، دیروز (شنبه) به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه منتقل شدند.

سپیده قلیان آبان سال گذشته در جریان اعتراض‌های هفت‌تپه به همراه اسماعیل بخشی بازداشت شد اما این دو پس از آزادی اعلام کردند که شکنجه شده و زیر فشار اعتراف اجباری کرده‌‌اند.

در این گزارش امده است هنوز جزییاتی از روند محاکمه منتشر نشده، اما سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه پیش از برگزاری دادگاه ابراز امیدواری کرده بود که این دادگاه عادلانه برگزار شود و همه اتهامات متهمان این پرونده رفع گردد.

حکایت از برخورد نیروهای امنیتی با کمپین‌ حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه اظهار داشتند که روز گذشته (شنبه) افراد خانواده و نزدیکان بازداشت‌شدگان اعتراضات هفت تپه در  مقابل دادگاه انقلاب حضور یافته و تجمع کرده بودند بودند.که نیروهای لباس‌شخصی با مراجعه به این افراد در مقابل دادگاه انقلاب و کنترل مدارکشان، رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی را بازداشت وبه پلیس امنیت منتقل شدند.

سپیده قلی یان از اول مرداد در اعتراض به «بدرفتاری مسئولان زندان با خانواده‌اش و شرایط ناگوار» محل بازداشت خود در زندان شهر ری اعتصاب غذا کرده است.

یک دیدگاه

  1. حکومت ملاها هم برضد ایران و ایرانی است.
    در رژیم ملاها آزادی سخن و آزادی شنفتن غیرقانونی است. در ضمن از چه زمانی گریختن ازکشور جنبه رسمی و غیر رسمی داشته؟
    شماها هر لحظه افکار مردم ستم دیده ایران را بازیچه دستان خونین خود می کنید.

Comments are closed.