سخنگوی نیروهای مسلح ایران: ارتش اسرائیل شکسته و ورشکسته است و ما تل آویو و حیفا را می توانیم نابود کنیم»

سخنگوی نیروهای مسلح حکومت ایران، به سخنان رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل پاسخ داد و ادعا کرد که رژیم ایران می تواند در واکنش های خود، اسرائیل را به آسانی نابود کند و دو شهر بزرگ حیفا و تل آویو را از نقشه جغرافیا محو سازد. این سخنان در واکنش به اظهارات دو روز پیش ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل بود که گفته بود اسرائیل نمی تواند در برابر ادامه برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران ساکت بماند.

سپاهی ابوالفضل شکارچی در مقام سخنگوی نیروهای مسلح رژیم ایران، امروز گفت: «ارتش اسرائیل یک ارتش شکست خورده و ورشکسته است».

شکارچی در ادامه سخنانش گفت: «تهدید رژیم صهیونیستی برای انجام حمله نظامی به ایران، یا یک توهم است و یا نوعی جنگ روانی می باشد.

اسرائیل بارها گفته است که اگر رژیم ایران بخواهد به برنامه های اتمی ادامه دهد و به تولید بمب هسته ای بپردازد و یا در آستانه ساخت آن قرار گیرد، و جامعه بین المللی در برابر آن اقدامات لازم را انجام ندهد، اسرائیل ناچار خواهد بود به تنهایی، از امنیت شهروندان و تمامیت ارضی خود دفاع کند.

شکارچی در حالی این رویکرد اسرائیل را “توهم یا جنگ روانی” نامید که ده سال پیش نیز دولت اسرائیل همه برنامه های لازم را برای انجام حمله نظامی به رژیم ایران انجام داده بود. ولی با آغاز مذاکرات برجام در دولت پرزیدنت اوباما، اجرای این حمله غیرضروری گردید.

ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در سخنان پریروز خود تاکید کرده گفت: «اگر اسرائیل ناچار شود به طور مستقل دست به اقدام بزند، همه تاسیسات اتمی رژیم، خواه در روی زمین و یا زیر زمین و یا زیر کوه، نابود خواهد شد».

اسرائیل در گذشته، کوره اتمی عراق را بمباران کرده و کوره اتمی در سوریه را که در مراحل نهایی احداث قرار داشت، نابود کرد.

ژنرال اشکنازی فاش ساخت که اسرائیل در راستای همین سیاست، واحدهای کوماندو به کشور یا کشورهای دیگری فرستاد تا خطرات امنیتی علیه اسرائیل را از میان بردارند.

سپاهی شکارجی، در دنباله سخنان امروز خود (پنجشنبه) گفت: «اگر تهدیدهای رژیم صهیونیستی واقعی باشد، معلوم می شود که آن ها هنوز قدرت کوبنده نیروهای مسلح ایران را درک نکرده اند».

این سخنگو، به همان شیوه همیشگی زیاده گویی های فرماندهان سپاه پاسداران گفت: «اسرائیل در حال نابودی و فروپاشی قرار دارد و به زودی مضمحل حواهد شد

این سخنگو دوباره ادعا کرد که اگر اسرائیل بخواهد به حمله نظامی علیه رژیم ایران دست بزند، حکومت اسلامی به آسانی می تواند حیفا و تل آویو را بمباران کند.

دلگرمی رژیم ایران در بیان این تهدید، حمله حزب الله لبنان از شمال اسرائیل و احتمالا نیروهای مسلح مستقر در خاک سوریه و همچنین گروه های تروریستی حماس و جهاد اسلامی در غزه است.

ارتش اسرائیل چند ماه پیش رزمایشی با این فرض برگزار کرد که از همه سرزمین های نامبرده، اسرائیل مورد حمله موشکی همزمان قرار گیرد.

ژنرال آویو کوخاوری در سخنان دو روز پیش خود گفت که آتش ارتش اسرائیل چنان قدرتمند است که همه معترضین را به جای خود خواهد نشاند.

سپاهی ابوالفض شکارچی در حالی این گونه تهدیدها علیه اسرائیل را مطرح ساخت که اکنون حدود سه سال است، نیروی هوایی اسرایئل بیش از یک هزار موضع نظامی سپاه قدس در سوریه را در هم کوبیده و رژیم ایران هرگز جرات نکرده است اسرائیل را مورد حمله موشکی قرار دهد.

در ماه های گذشته نیز انفجارهای مشکوکی در برخی نقاط حساس ایران روی داد که برخی آن را به اسرائیل نسبت دادند. همچنین، پس از هلاکت مرموز محسن فخری زاده در ابسرد دماوند، رژی تهدید کرد که به سختی از اسرایئل انتقام خاهد گرفت – ولی همچنین گفت که زمان و امکان این سوءقصد را خودش تعیین خواهد کرد.

رژیم ایران، هنوز نسبت به انتقام حدود یکصد هزار سند و دیسک از آرشیو اتمی از شورآباد تهران، به اورشلیم، واکنش عملی نشان نداده است.