سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی سخنان ظریف در مورد اسرائیل را تحریف شده خواند

جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفتگویی با روزنامه لوپوئن فرانسه گفته بود که  مقامات جمهوری اسلامی هیچگاه نگفته اند که می خواهند اسرائیل را از بین ببرند

«بهرام قاسمی» بامداد سه شنبه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص این مصاحبه اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد شکل گیری دور جدیدی از زنجیره دامنه دار حملات رسانه ای و تبلیغات منفی علیه وزیر امور خارجه به بهانه بخشی از مصاحبه مفصل و بسیار مؤثر ایشان با یکی از نشریات معتبر فرانسوی در خصوص رژیم صهیونیستی هستیم.

وی ادامه داد: جالب است که از یک سو رسانه‌های به گفته قاسمی صهیونیستی در کنار رادیو فردا و رسانه‌های ضدانقلاب با توجه به تأثیر مصاحبه دکتر ظریف در برهم زدن فضای ایران هراسی و مظلوم نمایی رژیم صهیونیستی، ایشان را متهم به دروغ گویی می‌کنند و همزمان برخی از افراد نا آگاه و یا مغرض در داخل بدون خواندن مصاحبه مفصل ایشان همان حرف‌های بدخواهان ملت ایران را به نوعی دیگر تکرار می‌کنند.

جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفتگویی با روزنامه لوپوئن فرانسه گفته بود که  مقامات جمهوری اسلامی هیچگاه نگفته اند که می خواهند اسرائیل را از بین ببرند و این سخنان ظریف در حالی بیان می شود که در طول چهار دهه گذشته از خمینی بنیانگذار حکومت اسلامی تا دیگر مقامات حکومت اسلامی همواره بر سیاست یهودستیزی و نابودی اسرائیل تاکید داشتند و در طول سال های گذشته علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی همواره با صراحت اعلام کرده که اسرائیل باید نابود شود و در چندین سخنرانی خود با صراحت اعلام کرده که اسرائیل تا ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت.

قاسمی  در ادامه گفت: این گروه از افراد و معدود رسانه های خاصی که خط تخریب و فشار به وزیر و مقام های وزارت امور خارجه را در سال های اخیر دنبال کرده اند، به نظر می رسد با سیاستی مشخص و مهارتی ویژه و کاملا هدفمند، در تلاش برای تغییر و تبدیل موضوعی با ماهیتی کاملا همسو با منافع ملی و مصالح مردم ایران به سوژه ای مخالف منافع کشور هستند که بتواند مورد سوء استفاده بدخواهان ایران قرار گیرد.

وی ادامه داد: بدون تردید رویکرد بانیان و حامیان این جریان فکری و مبلغان آن در این برهه مهم از شرایط ایران، کاری است عجیب، مشکوک و غیر قابل درک برای مردم بزرگ ایران.

قاسمی تصریح کرد: صرفا برای تنویر افکار عمومی مردم شریف ایران تاکید می کنم؛ آنچه دکتر ظریف در مصاحبه خود با روزنامه فرانسوی لوپوئن در خصوص نابودی رژیم صهیونیستی بیان کرده اند، تکرار و تبیین دقیق و بدون انحراف بیانات حضرت امام و مقام معظم رهبری است که فرمودند اسراییل تا ۲۵ سال دیگر وجود نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی ادامه داد: ولی متاسفانه برخی از این رسانه ها و افراد در مانده در حصار های تنگ تفکر جناحی و سیاسی، صرفا تصور نادرست و برداشت غلط خود از یک بخش از مصاحبه را مستمسک تفسیرها و حملات غیرمنصفانه و ناصواب و بی ثواب قرار داده اند.

دوگانگی آشکار در سخنان قاسمی سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی این است که برخلاف سخنان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که گفته بود هیچکس در جمهوری اسلامی نگفته که خواهان نابودی  اسرائیل است و اسرائیل باید نابود شود سخنان علی خامنه ای را در مورد اسرائیل تکرار کرد که گفته است:اسرائیل تا ۲۵ سال آینده دیگر وجود نخواهد داشت.

این چندگانگی در سیاست جمهوری اسلامی در طول دهه های گذشته همواره وجود داشته اما امروز که حکومت اسلامی با فشار بی سابقه آمریکا و جامعه جهانی درباره اعمال تروریستی خود روبرو شده است به صورت آشکار تری خود را نشان می دهد.

از طرفی وزیر امور خارجه حکومت اسلامی اعلام می‌کند که هیچگاه در جمهوری اسلامی کسی خواهان نابودی اسرائیل نبوده و از سوی دیگر سخنگوی همان وزارتخانه سخنان علی خامنه ای را تکرار میکند که اسرائیل تا ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت و سیاست راهبردی حکومت اسلامی در راستای نابودی کشور و ملت اسرائیل را آشکارا بیان می کند.

جمهوری اسلامی نه تنها در طول چهار دهه گذشته همواره شعار نابودی اسرائیل را سر داده است و این سیاست را پیش برده  بلکه به صورت عملی نیز با ساخت موشک های دوربرد و نوشتن شعارهای مرگ بر اسرائیل و اسرائیل باید نابود گردد نشان داده که نابودی اسرائیل یکی از اهداف شوم و پلید حکومت ملایان در ایران می باشد.

در طرف مقابل اما مقامات سیاسی بلندپایه کشور اسرائیل همواره بر دوستی تاریخی با ملت ایران تاکید گذاشتند و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در چندین پیام ویدیوی خود خطاب به مردم ایران با صراحت اعلام کرده که پس از سرنگونی این حکومت و آزاد شدن ملت ایران ملت و کشور اسرائیل در کنار مردم ایران خواهد بود و دوستی تاریخی بین دو ملت بار دیگر برقرار خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. حیف از وقت که آدم اراجیف این افراد مهمل که مقامات ایران را اشغال کرده اند را بخواند. واقعا بواسطه اینها از ایرانی بودم سیر و غمگینم.

Comments are closed.