سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی عربستان را مشهورترین حامی تروریسم در جهان نامید

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل جمهوری اسلامی را به فعالیت‌های تروریستی و برهم زدن ثبات منطقه متهم کرده بود

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مجمع عمومی سازمان ملل مبنی بر فعالیت‌های تروریستی جمهوری اسلامی در منطقه این کشور را با نام و نشان ترین حامی تروریسم در جهان خواند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا بهرام قاسمی تأکید کرد که ریشه و منشأ تروریسم در جهان و منطقه جایی جز عربستان سعودی و افکار و اندیشه های افراطی که توسط این رژیم تبلیغ ترویج و تامین مالی می‌شود نیست.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل جمهوری اسلامی را به فعالیت‌های تروریستی و برهم زدن ثبات منطقه متهم کرده بود.

وی تاکید کرده بود که برقراری صلح در خاورمیانه مقابله با ایران را می‌طلبد.

عادل الجبیر پیش از آن نیز در نشستی در نیویورک به شدت از سیاست‌های جمهوری اسلامی انتقاد کرده و گفته بود که ایران هیچ نقشی در جهان عرب ندارد جز اینکه از آن خارج شود.

روابط ایران و عربستان سعودی در سالیان اخیر و پس از درگیری ها در یمن- سوریه تیره تر شده و تحلیل گران از جنگ نیابتی دو کشور در برخی از کشورهای منطقه سخن می‌گویند.

خروج آمریکا از برجام و گزارش ها درباره افزایش تولید نفت عربستان سعودی پس از تحریم های آمریکا علیه ایران برای کنترل بازار نفت نیز از جمله زمینه های جدید درگیری بین دو کشور است.

در همین حال شورشیان شیعه یمن در مرداد ماه دو نفتکش عربستان را در باب المندب هدف قرار دادند که باعث شد عربستان صادرات نفت از این تنگه را برای مدتی متوقف کند.

پس از این اتفاق ناصر شعبانی رئیس مرکز پژوهش های دفاعی امنیتی دانشگاه جامع امام حسین روز ۱۵ مرداد در اظهارنظری جنجالی گفته بود جمهوری اسلامی از شورشیان یمن خواسته که به دو نفتکش عربستان سعودی حمله کنند و آنان هم همین را کار را کردند.

پس از حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز نیز رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و جانشین سپاه پاسداران عربستان سعودی و امارات متحده عربی را تهدید به انتقام کردند.

3 دیدگاه‌

  1. رو که رو نیست سنگ پای قزوینه بابا این شمائید که سالیانه هزاران محصل طلبگی از جهان جمع میکنید و به ایران می اورید یا کس دیگه بابا شما به هر چی حقه بازه و مکاره گفتید زکی شما هستید جوانهای معیوب مغز کشورهای فقیر را دسته دسته می برید فکتوری قم و از اونطرف فیلسوف شیعه تحویل کشورهاشون میدهد ان هم با انگیزه ضد یهود و دیگر مذاهب یه دفه می بینیم در کشورها دسته ها و گروه ها ساختند اینور و انور میکنید می بینید همان جوانهای معیوب مغزی یه دفعه ای میشوند مقتدا صدر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ . لعنت خدای اسرائیل که تنها خدای حق است بر شما ملعونین و مکارین حکومت اسلامی ایران .

  2. آقای سخنگو دست شما برای ملت ایران رو شده ورق برگشته وتمام بازی هاتون رو از بر شدن.همه میدونیم وپی بردیم که شما نماینده شیطان رو زمین هستید.عمر ایدولوژی شیطانیتون تقریبا تمام است.بهمین زودی توسط مردم کنار خواهی رفت وبا خودتون تشیع رو به زباله دان تاریخ خواهید برد

Comments are closed.