سخنگوی وزارت بهداشت:شمار مبتلایان به کورونا به بیش از دو هزار نفر در یک روز رسید

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه از مرگ ۵۶ نفر و ابتلای ۲۰۸۰ نفر دیگر به کرونا در ایران خبر داد.

آن‌ طور که کیانوش جهانپور روز چهارشنبه، اعلام کرد، با احتساب این آمار طی ۲۴ ساعت اخیر، آمار رسمی قربانیان و مبتلایان در ایران به ترتیب به ۷۵۶۴ و ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسید.

حکومت اسلامی در روزهای گذشته نه تنها مردم را به روال عادی زندگی فراخوانده بلکه از روز دوشنبه نیز اماکن مذهبی در شهرهای مشهد و قم بازگشایی شده و ایندر حالی است که گزارش ها حاکی از آن است که موج گسترده ای از همه گیری ویروس کورونا در ایران بار دیگر به راه افتاده و مناطق شمال و جنوب ایران را نیز در بر گرفته است.

به گفته رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، از بین مبتلایان جدید، ۴۱۲ مورد بستری و ۱۶۶۸ نفر (۸۰ درصد) از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

جهانپور در عین حال گفت که تاکنون ۱۱۱ هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

بر اساس اعلام وی، ۲۵۵۱ نفر از این بیماران در وضعیت شدید این بیماری و «به نوعی بحرانی»، تحت مراقبت در بخش‌های آی سی یو قرار دارند.

تاکنون ۸۵۶ هزار و ۵۴۶ آزمایش تشخیص کرونا در ایران انجام شده است.

معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه‌های علمیه نیز از مرگ دست‌کم ۱۱۲ طلبه و روحانی در پی ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

این معاونت گزارش میدهد که حدود ۴۰۰ نفر از طلاب و آخوندها در سراسر کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تاکنون ۱۱۲ نفر از آن‌ها جان خود را از دست داده‌‌اند.

آن‌طور که در گزارش این معاونت آمده است، تنها هفت نفر از این ملایان در مراکز درمانی و سایر عرصه‌ها مشغول خدمت بوده‌اند که به این ویروس مبتلا و جان باخته‌اند.

رژیم که از تامین و حمایت مردم در دوران گسترش ویروس کورونا درمانده بود پس از تعطیلات توروزی همگان را فراخواند که به سر کسب و کار و روال عادی زندگی بازگردند و در نیود قوانین سختگیرانه در رابطه با رعایت فاصله گذاری موج گسترده ای از همه گیری کورونا بار دیگر  ایران را فراگرفته است.