سخنگوی وزارت بهداشت: آنهایی که آمار رسمی کورونا تردید دارند همانهایی هستند که شمارش آراء انتخابات را جعلی خواندند

سخنگوی وزارت بهداشت ادعا کرد آنانی که به آمار رسمی قربانیان اعتراض می کنند، همانهایی هستند که به شمارش آراء در جریان انتخابات اعتراض های دروغین داشته اند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ، در واکنش به انتقاد اعضای شورای شهر تهران درباره آمار رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران، گفت: «منتقدان انتخابات سال ۸۸ که ادعا می کردند  انتخابات تقلب شده حالا به آمار وزارت بهداشت اعتراض می‌کنند».

جهانپور، با کنایه‌ای زن‌ستیزانه افزود: «مگر دوستان شورای شهر به غیر از آمار انتخاباتی و زنان و زایمانی می‌توانند آمار دیگری بدهند؟»

در این رابطه محمد علیخانی، ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏عضو شورای شهر تهران، نوشته : «آقای جهانپور در پی اعتراض اعضای شورای شهر در مورد آمار کرونا آنها را همان مدعیان شمارش آرای ۸۸ نامیده‌اند. عارضم‌ که پنهان کردن دم خروس در جایی که مضحکه ملت شده‌اید به هر شیوه‌ای اگر ممکن باشد، با پله کردن انتخابات ۸۸ نه تنها ممکن نیست که مدتهاست از مد افتاده است».

شماری از مقامات دولت نیز پیشتر اعلام کرده بودند که آمار وزارت بهداشت واقعی نیست .از جمله محسن  هاشمی، رییس شورای شهر تهران  که دو روز پیش گفته بود که آمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا بسیار بیشتر از آمار وزارت بهداشت است.

همچنین  محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، نیز با تاکید بر اینکه آمار کرونا در تهران شفاف نیست، نوشته بود: «به نظر می‌رسد اکنون میزان مرگ و میری که در تهران وجود دارد و آماری که ارائه می‌شود شفاف نیست و با عددهای کلان همخوانی ندارد».

ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران، نیز در گفتگو با خبرنگار روزنامه شرق گفت: «روزانه در تهران بین ۷۰ تا بالای ۱۰۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا یا مشکوک به کووید- ۱۹ دفن می‌شوند».

وی در ادامه افزود: «بسیاری از فوتی‌ها، پاسخ تست کرونا آنها پس از دفن مشخص می‌شود و علت مرگ عده‌ای دیگر هم آر.دی.اس یا دیسترس تنفسی یا همان رنج تنفسی قید می‌شود».