سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد : سراسر ایران به کورونا آلوده شده است

وزارت بهداشت خبر داد:  از ظهر روز گذشته تا امروز، (دوشنبه )  ۱۵۶ تن جان باختند و  ۲۶۱۶ تن دیگر مبتلا شدند.

سخنگوی  وزارت بهداشت گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون ۱۵۶ تن از مبتلایان جان دادند، که ۲۸ تن در مقایسه با روز قبل افزایش  نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به   ۲۳ هزار و ۳۱۳ تن رسیده است».

خانم سیما لاری گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۲۶۱۶ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۵۲۷ تن از روز قبل بیشتر شده  است و در مجموع به   ۴۰۴ هزار و ۶۴۸ تن رسیده است».

لاری افزود: ۳۷۹۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

او مانند روزهای پیشین ادعا کرد که  ۱۳ استان کشور در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ارتباط با آخرین وضعیت همه گیری کرونا گفت: در حال حاضر ۸۸ شهرستان در سراسر کشور در وضعیت قرمز و ۹۰ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

سیما لاری با تاکید بر این که هیچ نقطه سبز یعنی عاری از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد، گفته بقیه شهرستان های کشور در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط و سفید با خطر کم ابتلا به کرونا هستند.

 

او درباره رعایت دستورالعمل های  بهداشتی در این کشور گفته که بیشترین میزان رعایت در ادارات و کمترین میزان رعایت به ترتیب در پاساژها و نانوایی ها گزارش شده است.

 

او بیشترین میزان مرگ و میر در هفته سوم شهریور ماه را به ترتیب در استان‌های خراسان شمالی، سمنان و اصفهان و کمترین موارد بستری و فوتی را در همین بازه زمانی در استان های کردستان و سیستان و بلوچستان اعلام کرد.