سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:در روز کوروش رژیم ایران باید از او درباره رهبری اش بیاموزد

 ۷آبان در ایران به طور نمادین روز کوروش کبیر موسس شاهنشاهی هخامنشی شناخته می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توییتری در روز موسوم به کوروش کبیر از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تحمل مذهبی را از کوروش کبیر پادشاه ایران باستان بیاموزند.

هیدرناور در توییترش نوشت بیش از دو هزار سال پیش کوروش کبیر در ایران باستان مدارای دینی را رواج می داد و یادآور شد امروز در روز کوروش رژیم ایران باید از او درباره رهبری اش بیاموزد و پیگرد قضایی بهاییان- نوکیشان مسیحی- دراویش گنابادی و دیگر گروه‌های اقلیت مذهبی در ایران را متوقف کند.

ایالات متحده آمریکا در سال های اخیر در گزارش های حقوق بشری به نقض حقوق گسترده حقوق اقلیت های مذهبی و قومی در ایران اعتراض کرده است.

۷آبان در ایران به طور نمادین روز کوروش کبیر موسس شاهنشاهی هخامنشی شناخته می‌شود دوشنبه حساب رسمی فرماندهی ارتش آمریکا به فارسی نیز در توییتری روز کوروش کبیر را با انتشار عکسی از مقبره او تبریک گفت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز کوروش کبیر که هفتم آبان می‌باشد را گرامی داشت و می گوید ما به همه ایرانیان که امروز را به عنوان روز کوروش بزرگ جشن می‌گیرند تبریک می‌گوییم.

خانم ناور می گوید حضور جمع گسترده‌ای از مردم در آرامگاه کوروش در پاسارگاد رژیم جمهوری اسلامی را به وحشت انداخته و از خود واکنش تندی نشان داد و از آن پس مانع ورود مردم به آرامگاه کوروش کبیر شد و دیروز دوشنبه نیز نظام جمهوری اسلامی با بسیج نیروهای پاسدار و ارتش و بستن مسیرهای منتهی به پاسارگاد مانع حضور مردم مشتاق در آرامگاه کوروش بزرگ گردید.

یک تحلیلگر ارشد در توییترش نوشت با اشاره به تلاش هزاران ایرانی برای رفتن به پاسارگاد و ممانعت رژیم می‌تواند هر تلاشی می‌خواهد را انجام دهد اما نمی‌تواند افتخار و فرهنگ ایرانیان را سرکوب کند.

2 دیدگاه‌

 1. از اینکه وزارت امور خارجه آمریکا روز کورش را تبریک گفته است به عنوان یک ایرانی دوستدار کشورش بسیار سپاسگزارم. از رادیو پیام اسراییل و نیز شخص جناب مناشه امیر نیز سپاسگزارم که خبر را منتشر کرده اند.
  در متن خبر آمده است که رژیم اسلامی باید از رهبری کورش درس بگیرد. این نوع گفتار البته ناشی از حسن نیت گوینده یعنی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا است.
  ولی به نظر می رسد که در وزارت امور خارجه آمریکا هنوز نمی دانند که رژیم اسلامی فاشیست اشغالگر ایران فرقه ای تبهکار است که با روشهای مافیایی مردم ایران را به بند کشیده است. گویا هنوز وزارت امور خارجه آمریکا نمی داند که رژیم فاشیستی موجودیتی تبهکار است که هیچ زبانی بجز زبان زور را تمکینی نمی کند. توقع درس گرفتن از تاریخ را باید از انسانهای فرهیخته وبا فرهنگ داشت نه از جانیان تبهکار مروج تروریست،و فعال در ترافیک زنان و ترافیک مواد مخدر.
  به نظر می رسد سیاستمداران آمریکایی، هنوز با درک و بینش آقای ناتانیاهو که ماهیت تبهکار مافیایی اشغالگران ایران را می شناسد فاصله زیادی دارند.

 2. دیروز هفتم آبانماه، روز ملی کوروش بزرگ بود؛ روزی که یهودیان از اسارت بابلیان به دست کوروش نجات یافتند.
  شوربختانه این روز مصادف شد با کشتار یهودیان نمازگزار در آمریکا و این همزمانی مرا به یاد جمله ای از یک سیاستمداران قدیمی انگلیسی انداخت که گفته بود: در انگلستان یهود ستیزی وجود ندارد زیرا که ما به اندازه کافی باهوش هستیم که نگران هوش و استعداد سرشار یهودیان نباشیم.
  شاید ایرانیان باستان (قبل از نسل کشی بدست اعراب و مغولها) نیز به دلیل اینکه از خرد و دانایی برخوردار بودند، هرگز احساس دشمنی با یهودیان نمیکردند و آنها را همچون خود دانا و موحد یافته و به دوستی خود برگزیدند.

Comments are closed.