سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی بیانیه اتحادیه اروپا را مداخله جویانه خواند

سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی بیانیه اتحادیه اروپا را مداخله جویانه خواند

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کمک اسلامی ساعاتی پس از انتشار بیانیه اتحادیه اروپا که از ایران میخواهد برنامه موشکی خود را متوقف سازد این بیانیه را مداخله‌جویانه خواند و گفت ما در مورد توان موشکی خود هیچ مذاکره و گفتگویی را نمی‌پذیریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه حکومت اسلامی درباره  بیانیه ای که روز گذشته اتحادیه اروپا منتشر کرد گفت: بارها به صورت شفاف تاکید کرده ایم که موشک و توان دفاعی کشور موضوعی داخلی و تدافعی و اقدامی بازدارنده در مسیر صلح و ثبات و امنیت منطقه است.

وی در ادامه سخنانش گفت: هیچ کشور یا قدرتی در هیچ جای جهان نباید اجازه دهد در امور داخلی دیگران دخالت کند بنابراین بهتر است اروپایی ها واقع بینانه به نقش و جایگاه ایران در صلح و ثبات و امنیت منطقه توجه کنند.

قاسمی خطاب به اروپایی ها توصیه کرد:​ باید آنها تلاش کنند به جای سخنان مداخله جویانه جلوی انتقال سلاح های پیشرفته و مخرب از طریق کشورهایشان به زراد خانه های منطقه را بگیرند زیرا باعث بی ثباتی و نا امنی می شود.

اتحادیه اروپا  در ماه های گذشته و پس از فاش شدن طرح های تروریستی حکومت اسلامی در خاک اروپا که قصد داشت آنها را عملی کند و بر اساس آن چندین دیپلمات حکومت اسلامی بازداشت و در انتظار محاکمه هستند هرچه بیشتر به مواضع ایالات متحده در قبال  حکومت اسلامی نزدیک شده اند و به این نتیجه رسیده اند که رژیم ملایان قصد ندارد از طرح های تروریستی خود و حمایت از تروریسم جهانی دست بردارد.

در همین حال اتحادیه اروپا همچنان قصد دارد در دور زدن تحریم ها حکومت اسلامی را یاری دهد و در این راستا ساز و کار ویژه مالی را هر چند به صورت ناقص راه اندازی کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی در ادامه با اشاره به تنوع موضوعات مطرح شده در بیانیه شورای اروپا گفت:​ ما به بخش هایی از این بیانیه گلایه و انتقادات جدی داریم گویا هنوز آنها با واقعیت های جمهوری اسلامی ایران به طور کامل آشنا نیستند در حالی که مواضع ما درباره مسائل منطقه از جمله سوریه و یمن روشن بوده است و همواره به ثبات و امنیت در منطقه کمک کرده ایم به گونه ای که این کمک ها در هیچ یک از کشورهای جهان و منطقه پوشیده نیست و عملکرد ما نیز شفاف است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برای جهانیان ثابت شده است که جمهوری اسلامی ایران تا چه اندازه در مبارزه با تروریسم و نیز برقراری صلح و ثبات در منطقه زمان و هزینه صرف کرده است بنابراین برخی کشورهای اروپایی که نگران امنیت منطقه هستند از سیاست های جمهوری اسلامی ایران برای صلح و ثبات در منطقه حمایت کنند.

بهرام قاسمی سخنگوی حکومت اسلامی در حالی نقش و جایگاه حکومت اسلامی در خاورمیانه و جهان را در مسیر صلح و ثبات و امنیت جهانی قلمداد می کند که هم کشورهای عربی در منطقه خاورمیانه و اسرائیل و هم دولت ایالات متحده همواره بر نقش منفی و آشوب طلبانه حکومتی اسلامی در منطقه خاورمیانه و جهان تاکید گذارده اند.

پرزیدنت ترامپ و دیگر دولتمردان ایالات متحده  ایران را بزرگترین حامی تروریسم در جهان خوانده اند.

در این میان کشور اسراییل و شخص بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل از دیرباز بر نقش مخرب و آشوب طلبانه حکومت اسلامی تاکید داشتند امری که امروز ایالات متحده و تا حدودی اتحادیه اروپا آن را تایید می کنند.