سخنگوی کاخ سفید:آمریکا در حال ارزیابی گزینه های مختلف برای واکنش به قتل جمال خاشکچی می باشد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوم آبان در تند ترین اظهار نظر خود درباره قتل جمال خاشکچی گفت ولیعهد عربستان مسئول نهایی عملیاتی است که به قتل جمال خاشکچی منجر شده است

سخنگوی کاخ سفید دوشنبه دیروز اعلام کرد که دولت ترامپ در حال ارزیابی گزینه های مختلف برای نشان دادن واکنش احتمالی به قتل جمال خاشکچی روزنامه نگار منتقد مقتول سعودی می باشد.

سارا سندرز به خبرنگاران گفت دولت در حال ارزیابی گزینه‌های مختلف است و ما اعلام خواهیم کرد که چه تصمیمی در این زمینه گرفته شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوم آبان در تند ترین اظهار نظر خود درباره قتل جمال خاشکچی گفت ولیعهد عربستان مسئول نهایی عملیاتی است که به قتل جمال خاشکچی منجر شده است قتل جمال خاشکچی در کنسولگری عربستان در استانبول این کشور را به شکل بی سابقه ای تحت فشار قرار داده و همزمان با تداوم  فشارها دولت های غربی برای روشن شدن حقایق ریاض به اشکال مختلف می کوشد این بحران را مهار کند.

ترکیه دوشنبه دیروز از عربستان خواست تمام حقایق مربوط به این روزنامه‌نگار سعوادی را مشخص کند.

همزمان اعلام شد که دادستان کل عربستان به ترکیه سفر کرده تا درباره این پرونده با مقامات ترکیه رایزنی کند.

گزارشها حاکی از آن است که سفر وی تحت الشعاع محل جسد این روزنامه‌نگار قرار گرفته است به گزارش خبرگزاری آناتولی شیخ سعود المجیب دادستان کل عربستان و رئیس هیئت تحقیق این کشور که هفته گذشته اذعان کرد بر اساس شواهد جمع آوری شده از سوی ترکیه قتل جمال خاشکچی با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته است دیروز حدود ۷۵ دقیقه با دادستان کل استانبول گفت گو کرد.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه گفت همکاری و تبادل اطلاعات بین دادستان های دو کشور مزیت فراوانی دارد.

در یک کنفرانس خبری در استانبول افزود همکاری باید ادامه یابد ولی نباید به انحراف از جهت درست منجر شود.

وزیر خارجه ترکیه در پاسخ به سوالی در مورد محل جسد جمال خاشکچی گفت با توجه به اینکه افرادی که مرتکب این قتل شدند در عربستان سعودی هستند آن کشور مسئولیت بسیار بزرگی دارد.

به گزارش رسانه‌های ترکیه دادستان کل عربستان از دادستانی ترکیه خواسته است تمامی شواهد و مدارک را در اختیار او قرار دهد این درخواست رد شده است.

رئیس جمهوری ترکیه نیز بر این مهم تأکید دارد که چرا ریاض محل جسد  جمال خاشقجی و نام عاملان و آمران این قتل را اعلام نمی‌کند.

اردوغان که تاکنون رهبران عربستان سعودی را به دخالت در این قتل متهم کرده می‌گوید ترکیه اطلاعات و شواهد بیشتری برای برملا کردن دارد.

یک دیدگاه

Comments are closed.