سخنگوی کاخ سفیدگفت:ترامپ در حال بررسی لغو مجوز امنیتی شش تن از مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی در دولت اوباما است

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: دونالد ترامپ در حال بررسی لغو مجوز امنیتی شش تن از مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی مشغول خدمت در دولت باراک اوباما است.

مقام هایی که از آنها نام برده شده به طور پی در پی انتقادهای علیه ترامپ مطرح کردند.

مجوز امنیتی یک مجوز رسمی است که دولت ایالات متحده صادر می‌کند و بر پایه آن افراد به اسناد محرمانه دسترسی پیدا می کنند.

مقامهای دولت اوباما که ممکن است مجوز امنیتی آنها لغو شود عبارتند از: جان برنان رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا-جیمز کومی رئیس پیشین پلیس فدرال که ترامپ او را از کار برکنار کر-جیمز کورپر مدیر پیشین اطلاعات ملی- مایکل هیدن از دیگر روسای پیشین سیا و سوزان رایس مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دوره باراک اوباما و آندرو مک کین سرپرست پیشین اف‌بی‌آی.

سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید اول مرداد در جمع خبرنگاران نام این افراد را اعلام کرده است.

جان برنان رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا  اخیرا در انتقاد شدید از دیدار ترامپ و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه کنفرانس خبری مشترک دو رهبر را چیزی نه کمتر از خیانت توصیف کرده بود.

آقای ترامپ در جریان آن کنفرانس خبری در کنار آقای پوتین گفته بود: من هیچ دلیلی نمی بینم که چرا روسیه باید در انتخابات ۲۰۱۶ دخالت کرده باشد.

این موضع بر خلاف برآوردهای ارائه شده توسط سران و نهادهای امنیتی ایالات متحده چه در دوره باراک اوباما و چه در دوره فعلی است.

این اظهارات با انتقادات نمایندگان کنگره از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات روبرو شد.

رئیس جمهوری آمریکا یک روزبعد  تایید کرد که برآورد جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری را قبول دارند.

سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید گفته است که: مقام‌های امنیتی و اطلاعاتی پیشین با وارد آوردن اتهامات بی پایه مبنی بر تماسهای نادرست با روسیه یا نفوذ روسیه  مجوز امنیتی و خدمات همگانی خود را به ابزاری سیاسی و حتی در مواردی به وسیله ای برای کسب درآمد تبدیل کردند.

یک دیدگاه

  1. به نظرمن” اروپائیان برخلاف ارتباطات گسترده بااسرائیل.. وآمریکا درکل اسرائیل را…ازطریق جمهوری شیعه بخوبی توانسته مهار وکنترل نمایدوازطرفی اسرائیل را بعنوان گروگان آمریکادرمنطقه نموده ویک مهاردوجانبانه به سبک انگیسی…..آمریکاراهم ازطریق این دوجریان شیعه وسنی به استخدام خود درآورده.وسالهاست که ازطریق غول روسیه که ممکن است روسیه اروپارا ببلعد…. نیز آمریکارا بادی گاردخود نموده وازاین آب گل آلود بهترین وبیشتری سود را چه ازنظر سیاسی وچه ازنظر اقتصادی برده..وحالا که دونالدمغرور…داره مقاومت میکنه وازطرفی انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم مزید برعلت شده وموضع اروپائیان درحقیقت افشا کرد.. به هرحال تاکنون هزاران پاپوش وبمبل برای دونالدمغرور ازطریق عوامل مرئی ونامرئی خودساخته است….!!!
    ودسته گل جدیدی که اروپا به آب داده وخودرا کلا رسواکرندد…ساخت وپاخت باچین و روسیه برای حفظ برجام واستمرار منافع خودشان وموضع گیری عریان علیه علیه دونالد مغرو(آمریکاواسرائیل) البته خوب بازیهای سیاسی وشگردهای اطلاعاتی امنیتی را هم به آن می توان اضافه کرد…نتیجه همین آش شله قلمکاری که جاریست…که کشورهای آزاد را تقریبا درتقابل قرار داده..وجهان را..آبستن یک جورحوادث شاید نافرم هم ساخت…

Comments are closed.