سخنگوی کاخ سفید می گوید: ترامپ با اقدامات خشونت‌آمیز در کنگره مخالف است

کیلی مکانی سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری ضمن ابراز تاسف درباره قربانیان شورش و اشغال مقر کنگره، تاکید کرد که پرزیدنت ترامپ رئیس «با آنچه در کنگره اتفاق افتاده مخالف است».

او ضمن محکومیت اقدامات خشونت‌آمیز روی داده در کنگره، تاکید کرد که پرزیدنت ترامپ و دولت او با شدیدترین عبارت‌ها اقدامات خشونت‌آمیز روی داده در مقر کنگره را محکوم می‌کنند.

او گفت: کسانی که کنگره را به محاصره درآوردند ارزش‌های دولت ترامپ را نمایندگی نمی‌کنند ،بگذارید صریح بگویم خشونت‌هایی که روز گذشته در ساختمان کنگره دیدیم هولناک، قبیح و در تعارض با ارزش‌های آمریکایی بود. رئیس جمهوری و دولت او با شدیدترین عبارت‌های ممکن آن را محکوم می‌کنند.

او همچنین گفت آنچه که در کنگره روی داده «غیرقابل پذیرش و در تعارض با قانون است و باید با اشدت مجازات محاکمه شود».

سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره قربانیان شورش و اقدامات خشونت‌آمیز در کنگره ابراز تاسف کرد.

گفتنی است که  در درگیری‌های میان نیروهای پلیس و برخی معترضان به نتایج انتخابات که عصر چهارشنبه به وقت محلی آمریکا برای به تعطیلی کشاندن جلسه‌های مجلس نمایندگان و مجلس سنا و ممانعت از تایید پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا وارد ساختمان کنگره شدند، ۴ تن کشته و تعدادی از معترضان و بیش از ۵۰ نفر از نیروهای امنیتی مجروح شدند.

سخنگوی کاخ سفید در پایان  تاکید کرد که مقامات دولت آمریکا در تلاشند تا انتقال با نظم و بدون مشکل قدرت به دولت آینده تضمین شود.