سخن کوتاه

دروغگویی های سران حکومت ایران و دست اندرکاران اداره کشور، هیچ حدی و مرزی ندارد و آن ها به خود اجازه می دهند که از چپ و راست ادعاهای نادرست به خورد مردم بدهند. آخرین نمونه آن، سخنان ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت است که امروز (یکشنبه) با گستاخی می گوید که رژیم ایران از نظر تامین دارو به خودکفایی رسیده است. مفهوم این ادعا آن است که همه داروهای مورد نیاز برای درمان همه بیماری هایی که در ایران وجود دارد در خود کشور تولید می شود. چگونه چنین وضعی ممکن است؟ در جهان داروهای بسیاری هست که یک کارخانه اِبداع کرده و تولید آن در انحصار آن کارخانه  است و حتی پیشرفته ترین کشورهای دنیا نیز آن دارو ویژه را از آن کارخانه وارد می کنند.

آیا مقصود ایرج حریری چی از به زبان آوردن این دروغ شاخدار آن است که در ایران هیچ کمبود دارو وجود ندارد؟ این را هم دروغ می گوید. زیرا اگر این چنین بود، حکومت این همه سروصدا به راه نمی انداخت که ایالات متحده با تحریم های خود از واردات دارو به ایران جلوگیری می کند. امری که دروغ است و ایالات متحده واردات دارو و مواد خوراکی به ایران را از مقررات تحریم، به صورت کامل معاف کرده است.

+++++++++++

اگر دختری یا خانمی در خیابان کمی موهایش از روسری بیرون باشد، با این خطر مواجه است که او را سخت آزار دهند که چرا بد حجابی کرده است. عفت زن امری بسیار مهم است و کج بودن روسری موجب تحریک جنسی مردان و ارتکاب گناه می شود. ولی در همان حال، خانه های عفاف برپا می کنند و به تشویق صیغه کردن دختران زیر هیجده سال می پردازند و حتی عقد ساعتی را رواج می دهند. حالا اصطلاح جدیدی در ایران رواج یافته و آن “آپارتمان ساعتی” است که در اختیار مردان و زنان علاقمند قرار می گیرد. حالا خودتان حدس بزنید که در آن ساعت، در آن آپارتمان چه می گذرد.

راستی، اصطلاح “ازدواج سفید” را شنیده اید؟

ولی، با این همه، کنار زدن حجاب حرام است، زیرا باعث تحریک جنسی می شود و این جزو گناهان کبیره محسوب می گردد.