سخن کوتاه

 

از روز اولی که قدرت را از دست مردم ربودند، تلاش کردند مقام زن در جامعه پیشرفتۀ ایرانی را به دوران جاهلیت در جزیره العرب بازگردانند. موفق نشدند، زیرا زن ایرانی اهل پیکار است و امروز می بینیم که در برابر حجاب اجباری تا چه حد ایستادگی می کند.

حالا جبهه جدیدی برای سرکوب زنان گشوده اند و آن تلاش برای ترویج چند همسری می باشد. در کشورهای متمدن جهان، از قرن ها پیش این رسم منسوخ گردیده و در دین یهود، از یک هزار سال پیش گفته شده که هر مردی که بخواهد روی همسر خود هوو بیاورد، به لعنت ابدی مبتلا خواهد شد.

حالا، همان رژیمی که کودک همسری را ترویج داده، اکنون می کوشد چند همسری را نیز به جامعه ایران باز گرداند.

+++++++++++++++++++++++++++++

حکومت اسلامی ایران که نگران است مبادا ورزشگاه ها به صحنه پیکار سیاسی علیه رژیم مبدل شود، و یا مساله آزادی ورود زنان به مسابقات موجب هرج و مرج گردد، تصمیم گرفته واحد جدیدی برپا کند که توسط وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران سرپرستی خواهد شد.

مقامات رژیم ادعا کرده می گویند که هدف از برپایی این نهاد جدید، حفظ امور اخلاقی و انضباطی است، ولی آشنایان امور حتم دارد که هدف اصلی، جلوگیری از تظاهرات ضد رژیم در جریان مسابقات و یا پس از آن است – در غیر این صورت، حفظ نظم و آن چه که اصول اخلاقی می نامند به نیروهای انتظامی و یا نهی از منگر سپرده می شد.

وزیر ورزش در این رابطه گفت: «در پی بروز برخی حواشی در بازی‌های اخیر لیگ برتر فوتبال کشور، وزیر ورزش و جوانان دستور تشکیل کارگروه صیانت از ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی با حضور نمایندگانی از وزارت اطلاعات و سپاه را صادر کرد.»