سخن کوتاه

محمد جواد ظریف، گرچه یک دیپلمات است که قاعدتا باید منطقی صحبت کند و استدلال های قوی برای اثبات اتهامات خود داشته باشد. ولی او تنش به تن علی خامنه ای و حسن روحانی خورده و استدلال های آن را بازگو می کند و توجه ندازد که کسی در دنیا چنین سخنانی را باور نمی دارد. یک نمونه آن آخرین سخنان وزر خارجه ایالات متحده در مورد کورونا و ایران می باشد. ظریف مصیبت کرونا را “تروریسم پزشکی آمریکا علیه ملت ایران” می خوانهد و از دنیا انتظار دارد که نسبت به آن سکوت نکند.

چرا ظریف، رفتار ایالات متحده در برابر کورونا در ایران را “تروریسم پزشکی” می نامد، به خاطر آن که دولت واشنگتن دو بار در دو هفته اخیر به حکومت ایران اطلاع داده که حاضر است هرگونه همراهی و همکاری را برای مبارزه با کورونا در اختیار دولت ایران قرار دهد.

ولی یادتان هست که وزیر خارجه حکومت اسلامی در پاسخ این پیشنهادهای سخاوتمندانه چه گفت؟ ظریف گفت: اگر آمریکا حسن نیت دارد، تحریم های اقتصادی را بردارد، یاری رسانی در امر کورونا پیشکشش، ما خودمان انجام می دهیم.

حالا شما بگوئید که چه کسی ایران را تروریسم پزشکی می کند؟ شاید حکومت اسلامی است که می خواهد از آب گل آلود کورونا ماهی بگیرد و ایالات متحده را ناچار به لغو تحریم ها سازد

++++++++++++++++++++++++++++

و به عنوان اخرین مطلب بخش دوم این مجموعۀ خبری

تا دیروز، کشور چین بود که ویروس کورونا را به ایران و دیگر کشورهای جهان صادر می کرد. مژدگانی بدهید که اکنون، ایران است که کورونا به چین صادر می کند و از آن پیشی گرفته است.

تلویزیون چین اعلام کرد که ۱۱ مورد از بیماری کورونا ویروس را درمیان مسافران هواپیمای وارده شده از ایران، ثبت کرده است که در استان گانسو در شمال غربی چین فرود امده است.

یک مقام دولت چین گفت:  ۳۱۱ مسافر که از ایران آمده بودند، به مرکز قرنطینه لانتشو، در استان گانسو منتقل شده اند.

هم چنین مقامات پکن اعلام کردند  که هواپیمائی را برای تخلیه شهروندان چینی که هنوز هم در تهران هستند، اعزام خواهد کرد.

تا دیروز، ایران بود که شهروندان خود را از چین بیرون می برد، اکنون چینی ها هستند که از ایران می گریزند.

سپاه پاسداران می تواند بابت این دستاورد بزرگ، افتخارات تازه ای را به حساب خود ثبت کند