سخن کوتاه

ایا می توانید باور کنید که سخنگوی وزارت خارجه ایران ادعا کند که اوضاع در زندان های ایالات متحده فاجعه بار است و به ویژه با زندانیان ایرانی به شدت بدرفتاری می شود؟

اشتباه نکنید! منظور عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران از وضع وخیم زندان ها و بدرفتاری با زندانیان، خود ایران نبوده که در آن زندانیان سیاسی را به سختی شکنجه می کشند و در شرائط وخیمی زندانیان را نگاهداری می کنند که خطر ابتلای آنان به  ویروس کورونا بسیار جدی است و حتی خبر رسیده که برخی از آن ها ویروس گرفته اند. شرائط غیر انسانی در زندان های رژیم، بدن زندانیان را ضعیف می کند و سوء تغذیه نیز آن ها را برای پذیرفتن هر نوع ویروس و بیماری آماده می سازد. ولی چرا سخنگوی وزارت خارجه ایران به یاد “شرائط بد زندانیان ایرانی در آمریکا” افتاده است؟ به خاطر آن که مقامات آمریکایی در این روزها رژیم ایران را به این رفتار غیرانسانی علیه زندانیان دو تابعیتی و زندانیان آمریکایی متهم ساخته و خواستار آزادی آنان شده بودند. حلا رژیم ایران، به اصطلاح خود، می خواهد دست پیش بگیرد و ادعا می کند که زندانیان ایرانی هستند که در زندان های آمریکا در شرائط بسیار بدی نگاهداری می شوند.

این زندانیان که شهروندی ایرانی دارند، تلاشگران سیاسی نیستند که در آمریکا زندانی دشه باشند، بلکه عوامل مزدور حکومت ایران بوده اند که علیه هموطنان خود در آمریکا جاسوسی می کردند و یا ماموریت داشته اند تحریم های آمریکایی را دور بزنند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 حکومت اسلامی در ایران، در هر زمینه ای  که کم می اورد،فورا مردم را سپر بلای خود قرار می دهد.

 رستم وندی معاون وزیر کشور و رییس سازمان امور اجتماعی گفت که افراد نیکوکار و سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در مدیریت اجتماعی مقابله با بیماری کرونا بر عهده دارند. همیشه مردم را سرکوب می کنند، ولی اکنون از روی ضعف، دست تمنا به سوی مردم دراز کرده اند

رستم وندی گفت: در شرایط کنونی که بحران شیوع بیماری کرونا سلامت جسمی و روانی جامعه را در معرض تهدید قرارداده و شیوع این بیماری در کشور تبدیل به یک مساله ملی شده است، تحقق اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کرونا تنها در چارچوب عزم ملی و  همبستگی و اعتماد اجتماعی امکان پذیر می باشد. 

گفتنی است مردم ایران در طول این ۴۱ سال زمامداری جمهوری اسلامی همیشه در دوران  بحرانی کشور از جمله سیل ، زلزله و هم اکنون نیز کورونا به کمک یکدیگر رفته اند.چرا که می دانند حکومت ایران برای انان کاری نمی کند .