سخن کوتاه

حکومت ایران همیشه کوشیده است مردم را سپر بلای خویش قرار دهد و همه خواسته های خود را، خواسته مردم معرفی کند و به تملق گویی از شهروندان بپردازد تا شاید از حمایت آن ها برخوردار گردد. با پیروی از این ترفند تبلیغاتی، حسن روحانی در سخنان امروز خود (چهارشنبه) از جمله می گوید: «مردم ایران در برابر فشارهای دشمن، حماسه آفرینی کردند». حتما منظورش از فشارهای دشمنان، تحریم های اقتصادی آمریکاست و منظورش از مردم، سپاه پاسداران است که همچنان به برنامه های نظامی خود ادامه می دهد، و آخوندهای حکومتی، که همچنان بودجه های کلان کشور را می بلعند. در مورد ایستادگی مردم در برابر فشارهای دشمن، آقای روحانی توضیح دهد که آیا چاره دیگری، حکومت، در برابر مردم قرار داده بود که همچنان بسوزند و بسازند؟ آیا آقای حسن فریدون، فریادهای اعتراضی مردم را هنوز نشینده است. آیا محنت و ذلتی که مردم ایران از آن رنج می برند، به اطلاع مقام معظم ریاست جمهوری نرسیده است؟

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

یک خبر خوشحال کننده را نیز به آگاهی شما می رسانیم و آن این که یکی از سالخورده ترین بانوان ایرانی که بیش از یکصد سال از عمرش می گذرد، توانست بر ویروس کورونا چیره شود و تندرست و سرحال، بیمارستان را ترک گوید.

خبر آن است که یک بانوی بسیار سالخورده منانی که می گویند متولد دوران قاجار است توانست علی رغم ابتلا به ویروس کورونا، بر آن غلیه کند و سلامت خود را بازیابد

دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در این باره گفت: این بیمار ۱۰۳ ساله و مسن ترین بیمار کرونایی بهبودیافته در بیمارستان کوثر سمنان بوده که پس از بهبودی مرخص شده است.

وی با بیان اینکه این شهروند کهنسال با تلاش همکاران ما سلامتی خود را بازیافته ادامه داد: وضعیت عمومی این بیمار بهبودیافته کرونایی کاملا خوب است.

دکتر دانایی گفت: خوشبختانه در حال حاضر ۶۵ درصد بیماران مبتلا به کرونا  در مراکز درمانی این دانشگاه پس از بهبودی و بازیافتن سلامت خود مرخص شدند.

دانایی افزود:  از ۵۱۷ مورد بیمار مبتلا به کرونا در استان سمنان ۲۷۱مورد در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه است.