سخن کوتاه

می گویند که علی خامنه ای خیلی پیر شده و حافظه خود را به تدریج از دست می دهد. ولی احتمال دیگر آن است که مشاوران نادانی دارد که اطلاعات غلط در اختیار او می گذراند، و یا خودش زحمت نمی کشید تا پیش از آن که از موضوعی سخن بگوید، از جزئیات   جزئیات آن به خوبی آگاه شود. گفته بود که یک میلیون نفر از کورونا جان باخته اند و ساعتی بعد تصحیح کرد و گفت منظورش یک میلیون مبتلا بوده که شمار واقعی در آن روز یک میلیون و چهارصد هزار نفر بود. حالا این یکی زیاد عیب ندارد. ولی وقتی او شمار کل تلفات دو جنگ جهانی اول و دوم را شانزده میلیون نفر بیان می کند، شک و تردیدهایی به وجود می آورد.

برای آگاهی علی خامنه ای و کسانی که به او مشورت می دهند، این اطلاعات را در اختیارشان می گذاریم: تنها در جنگ جهانی دوم، ۷۵ میلیون نفر انسان کشته شدند که ۲۰ میلیون نفر نظامی و بقیه غیرنظامی بودند و از میان آن ها شش میلیون نفر یهودیان نگون بخت اروپایی بودند که به دستور هیتلر به قتل رسیدند.

در جنگ جهانی اول، که جنگ خندق ها نام گرفت، شمار جاباختگان به چهل میلیون نفر رسید. یعنی در دو جنگ جهانی ۱۱۵ میلیون انسان کشته شدند که با آن شانزده میلیونی که علی خامنه ای اعلام کرد تفاوت بسیار دارد. ولی هیچ یکک از این واقعیت ها از شدت خطر کورونا نمی کاهد و ملت داغدیده ایران و دیگر ملت هایی را که حدود یکصد هزار نفر در جنگ با کورونا قربانی داده اند، تسلی نمی بخشد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

و به عنوان آخرین مطلب بخش دوم این مجموعۀ خبریدر خبرها آمده بود که آخوند ابراهیم رئیسی سرپرست قوه قضائیه حکومت اسلامی ایران، تلفنی با اسماعیل هنیه سرکردۀ گروه تروریستی حماس در غزه ابراز نگرانی کرد که تروریست های فلسطینی زندانی در اسرائیل ممکن است ویروس کورونا بگیرند و جان عزیز آن ها به خطر افتد. چقدر دلرحیم است این آقای رئیسی!  ولی خیالش آرام باشد. هیچ مورود ابتلای به کورونا در زندان های اسرائیل، برای فلسطینی یا اسرائیلی رخ نداده است. در زندان های اسرائیل حداکثر تدابیر احتیاطی رعایت می شود. ولی این آخوند رئیسی، رئیس قوه قضائیه در حکومت اسلامی، اطلاع دارد که ده ها نفر از زندانیان سیاسی در ایران ویروس کورونا گرفته اند و با خطر مرگ روبرو هستند و کسی توجهی به درمان آن ها ندارد؟

آیا ابراهیم رئیسی می داند که زندانی در ایران وجود دارد که فشافویه نامیده می شود؟

آیا او اطلاع دارد که رژیم ایران ده ها هزار نفر تبهکاران عادی را آزاد کرد، ولی شمار زندانیان سیاسی آزاد شده، شاید به تعداد انگشتان دو دست نمی رسد؟

آیا مثلا اطلاع دارد که سهیل عربی با ادامه اعتصاب غذا و دارو، در آستانه مرگ قرار دارد؟

از دیدگاه آخوند رئیسی، ایرانی انسان نیست. باید برای تروریست فلسطینی دل سوزاند! آیا او نقش خود را در اعدام هزاران تلاشگر سیاسی در ایران فراموش کرده است؟