سخن کوتاه

آقای علی خامنه‌ای هنگامی که خطاب به خانواده هایی که در جریان انفجار در درمانگاه روزانۀ موسوم به کلینیک سینا اطهر، جان خود را از دست دادند، یک پیام تسلیت انتشار داد، کار بسیار درستی کرد. گرچه مسؤولان امر می توانستند از بروز این جنایت جلوگیری کنند، ولی این، بحث دیگری است.

مهم آن است که “مقام معظم رهبری، حضرت امام علی خامنه ای”، فرصت پیدا کردند که خطاب به خانواده‌های قربانیان انفجاری که جنبه حادثه داشت تسلیت بگویند و ابراز همدردی کنند.

آفرین به مقام معظم رهبری که این قدر دلسوز مردم و علاقمند به حفظ جان انسان هستند.

ولی از علی خامنه ای باید پرسید: چگونه است که او به خانواده های قربانیان هواپیمای اوکراینی تسلیت نگفت؟

چگونه است که یک هزار و پانصد نفر تظاهرکننده را با تیربار درو کردند و کوچکترین ابراز ندامتی از زبان آن‌ها شنیده نشد؟

—————————————————————————————————-

سخنگوی وزارت خارجه ایران با خشم می‌گوید که فرانسه حق ندارد در امور داخلی ایران دخالت کند و بگوید که چرا خانم فریبا عادلخواه را به اتهام واهی جاسوسی به پنج سال زندان محکوم کرده اند و یک روزنامه نگار ایرانی به نام روح الله زم را که با ترفند ربوده و به ایران آورده بودند، به مرگ محکوم کرده اند.

البته درست است که خانم عادلخواه تابعیت فرانسوی دارد و درست است که روح الله زم پناهجوی ایرانی در فرانسه بود. ولی این ها ایرانی زاده هستند و فرانسه چه حقی دارد به رفتار رژیم ایران، که نماد راستین عدل اسلامی است، اعتراض کند؟

ابن را سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید.

ولی از دیدگاه رژیم ایران، حق مسلم آن هاست که به سوریه لشگر کشی کنند و در کشتار مردم آن کشور سهیم باشند.

حق مسلم رژیم ایران است که از نابودی اسرائیل سخن بگوید و برای سازمان های ترور پول و اسلحه بفرستد.

حق مسلم رژیم ایران است که در اوضاع عراق و یمن و بحرین و کشورهای دیگر به دخالت بپردازد و برای برانداختن آن رژیم ها علنا فعالیت کند.

این ها همه حق مسلم رژیم ایران است. ولی دولت فرانسه این حق را در مورد دو شهرونده  فرد دزدیده شده خود که مورد ستم رژیم ایران قرار گرفته اند، زبان به اعتراض بگشاید!