سخن کوتاه

سران دروغپرداز حکومت اسلامی ایران هنوز هم ادعا می کنند که در رژیم آنان زندانی سیاسی وجود ندارد. روح الله خمینی نیز پیش از آن که قدرت را در ایران به دست گیرد، گفته بود که در رژیم پیشنهادی او آزادی بیان کامل وجود خواهد داشت، منتها در چارچوب قوانین اسلامی.
یعنی، از آن جا که در ولایت مطلقه فقیه، مردم صغیر محسوب می شوند، بنابراین، کسی حق اعتراض به عملکرد رژیم را ندارد و قدغن است که سخنی در انتقاد از رفتار حکومت بر زبان آورد.
حالا دوباره از محکومیت به اعدام پنج تن دیگر از تلاشگران سیاسی ایران خبر می شنویم. این بار در اصفهان است که آن پنج تن به علت شرکت در تظاهرات اعتراضی مردم علیه گرانی مایحتاج عمومی باید حلق آویز شوند تا دیگران بترسند و ابعاد آزادی بیان را در چارچوب شریعت دینی و خواسته های ولی مطلقه فقیه رعایت کنند.
در حکومت اسلامی ایران کسی را به اتهام سیاسی مجازات نمی کنند، بلکه آنقدر آن ها را شکنجه می دهند که اعتراف کنند خرابکار بوده اند، نظم عمومی را مختل ساخته است، جان مردم را به خطر انداخته اند، جاسوس بوده و غیره و غیره. آنگاه آن ها را اعدام می کنند.
بله درست می گویند در حکومت اسلامی ایران، زندانی سیاسی وجود ندارد! یک مشت خس و خاشاک و عوامل دشمن هستند که باید به زندان انداخت، شکنجه کرد، زنان باردار را مورد تجاوز جنسی قرار داد و حتی اعدام کرد، به این هدف که دیگران به چنین هوسی نیفتند.


آخوند احمد جنتی، یعنی همان رئیس بسیار سالخوردۀ شورای نگهبان که دوست دارد روی صندلی های آب طلا بنشیند و پز سلطنتی به خود بگیرد، به مردم ایران مژده داد که بهترین داروی درمان کورونا و رفع مشکلات اقتصادی را یافته است. آخوند جنتی گفت: اگر مردم دعای عَرَفه را به طور کامل و از روی خلوص نیت بخوانند، هم مشکلات اقتصادی کشور فورا حل می شود و هم ویروس کورونا به هراس دچار گردیده و از ایران فرار می کند.
سامانه خبری شورای نگهبان با انتشار این سخنان گرانبهای رهبر شورای نگهبان نوشت: «با خواندن دعای عرفه، مردم می توانند هر مشکلی را که دارند، و از جمله کورونا و تنگنای اقتصادی، به آسانی حل کنند».
جای شگفتی است که در حکومت اسلامی ایران چهل و یک سال نماز عرفه را به طور کامل اجرا کردند و اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم روز به روز شدیدتر شد و حالا هم کورونا سخت جا خوش کرده و گوشش به دعاها بدهکار نیست.