سخن کوتاه

آیا علی خامنه ای به برنامه خبری رادیو پیام اسرائیل گوش می کند؟ جای تردید نیست که روح الله خمینی از شنوندگان رادیو صدای اسرائیل بود. ولی آیا مقام معظم رهبری کنونی نیز، از شنوندگان پروپاقرص رادیو پیام اسرائیل است؟
چرا این پرسش به میان می آید؟ زیرا رادیو پیام اسرائیل، در یک مطلب طنز گونه، از مقامات حکومت پرسیده بود که اگر سپاه پاسداران این چنین ماهرانه توانسته است این همه موشک های قد و نیم قد بسازد، پس چرا صنعت خودروسازی که در دوران شاه فقید در اوج شکوفایی و موفقیت قرار داشت، حالا به چنین وضع وخیمی دچار شده است؟ به دنبال پخش این سخنان بود که دیروز از زبان علی خامنه ای شنیدیم که او دستور می دهد صنایع تولید قطعات خودرو به نیروهای مسلح واگذار شود، تا مهارت خود را به اثبات برسانند. حتما خامنه ای فردا دستور خواهد داد نیروهای مسلح به رشته خانه سازی هم وارد شوند، زیرا بسیار وخیم شده است.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –        –

یکی از ناجوانمردانه ترین رفتارهای حکومت ایران، تشویق مردم به وارد شدن به بازار بورس بود که به طور مصنوعی نرخ ها را بالا برد و در سخت ترین شرایط اقتصادی در ایران، تقاضای مصنوعی ایجاد کرد. اقتصاددانان به مردم هشدار دادند که وارد بازار سهام نشوند و پولشان را به خطر نیاندازند. ولی دیگر دیر شده بود و اکنون اعلام می شود که مردم، هزاران میلیارد تومان از پس اندازی را که با خون جگر گرد آورده بودند، از دست داده اند.
بعد هم روحانی با گستاخی می گوید: مگر مردم چه فکر می کردند؟ وقتی سهام بالا می رود، پایین هم می آید و این یکی از اصول بورس بازی است. آیا روحانی، این هشدار را پیش از آغاز سقوط نرخ سهام، به مردم اطلاع داده بود؟