سخن کوتاه

روح الله خمینی گفته بود آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. علی خامنه ای گفته بود که تحریم های اقتصادی آمریکا ما را به دور میز مذاکرات نخواهد آورد، زیرا آمریکا قابل اعتماد نیست و تحریم هایش اثری بر ما ندارد. روحانی گفته بود که علیرغم تحریم ها، رژیم اسلامی به راه خود ادامه می دهد. روحانی روز یکشنبه گذشته را “روز پیروزی علیه آمریکا نامیده و گفته بود که باید آن را جشن گرفت. ولی او روز گذشته (شنبه) گفت که اگر وضع اقتصادی ایران بد است، و اگر مردم گرسنه هستند، و اگر کفگیر بیت المال به ته دیگ خورده است، لعنت این وضع را نصیب آمریکا کنید. روحانی حتی نشانی پستی کاخ سفید را هم بیان کرد که لعنت گویان، اشتباها دشنام خود را به آدرس عوضی نفرستند. خمینی هم گفته بود که همه داد و اعتراض را باید سر آمریکا زد.
ولی خمینی و خامنه ای و روحانی نشانی غلط داده اند: مسئول وضعی که ایران امروز با آن روبروست، مستقیما خود این رژیم است که از روز اول سفارت آمریکا را اشغال کرد و هنوز هم به رهبران آمریکا توهین می کند و آنان را به سوءقصد تهدید می کند و در خلیج فارس فتنه می آفریند، تاسیسات نفتی عربستان را به موشک می بندد.
برنامه های موشکی و اتمی رژیم و ادامه کمک مالی و تسلیحاتی به سازمان های ترور منطقه ای نیز معروف حضورتان هست و نیاز به یادآوری ندارد.
حالا شما بگویید، به کدام سو باید لعنت فرستاد

____________________________________________________________________

در گزارش های روزهای اخیر شنیدیم که یک جوان پاکستانی که در فرانسه پناهندگی گرفته، در واکنش به کاریکاتورهایی که در یک هفته نامه طنز به نام “شارلی ابدو” انتشار یافته بود، ساطور قصابی به دست گرفته و به نزدیکی دفتر پیشین این هفته نامه رفته و در خیابان به عابران حمله برده و دو تن را زخمی کرده است.
این کمال نمک نشناسی و عقب ماندگی فرهنگی است که فردی از کشور خود فرار کند و به یک کشور دیگر التماس کند که به او پناهندگی بدهد و بعد فیلش به یاد کشور خود بیفتد که سخت در تعصبات مذهبی قرون وسطایی غرق است و ساطور به دست بگیرد، و قصد کشتن عابران را داشته باشد، چرا؟ به خاطر آن که یک نشریه کاریکاتورهایی علیه رسول الله انتشار داده است. یادتان هست که چند سال پیش همین گونه تعصب گرایان پناهنده به فرانسه بودند که شماری از اعضای هیات تحریریه شارلی ابدو را قتل عام کردند.