سخن کوتاه

می دانید که از دو روز پیش (یکشنبه) تحریم های تسلیحاتی بین المللی علیه رژیم ایران به پایان رسیده است. البته تحریم های آمریکایی ادامه دارد و ایالات متحده تاکید کرده که در آینده نیز هرکس که به رژیم ایران جنگ افزار بفروشد و یا از آن جنگ افزار بخرد، مجازات خواهد شد.

حسن روحانی نیز این امر را یکی از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید نامیده و اعلام کرد: «از روز یکشنبه، ما از هرکس که بخواهیم اسلحه می خریم و به هر کس که بخواهیم اسلحه خواهیم فروخت».

حالا گروهی از ایرانیان خوش ذوق در شبکه های اجتماعی، یک آگهی بازرگانی، با این متن انتشار داده اند:

بشتابید، بشتابید! علاقمندان به خرید تانک و نفربر ساخت ایران، و یا هواپیمای جنگنده دارند هرچه زودتر به سایت وزارت دفاع مراجعه کنند – ولی بیشتر ای یک دستگاه، به هر خریدار فروخته نخواهد شد.

هر مشتری باید ده درصد از مبلغ دستگاه مورد تقاضای خود را به صورت نقد بپردازد.

برای خرید موشک های زلزال و رعد و غیره، ثبت نام قبلی ضرورت ندارد. هر مقدار هم که بخواهید، آماده تحویل فوری می باشد.

بهای اقلام خریداری شده را فقط به صورت دلار باید بپردازید، زیرا دولت روسیه بابت تسلیحاتی که حاضر است به ما بفروشد، روبل نمی پذیرد، فقط اسکناس سبز آمریکایی می خواهد.

________________________________________________________________

اکنون چهل و یک سال است که ادعا می کنند قصدشان مبارزه با فساد مالی و جلوگیری از غارت بیت المال است. ولی، شگفتا ! هر چه بیشتر با دزدی و فساد بیشتر مباریه می کنند، ابعاد دزدی و فساد گسترده تر می شود.این احساس به وجود آمده که همه دست اندرکاران رژیم به این باور رسیده اند که آفتاب عمر حکومت به لب بام رسیده و به زودی از آن پایین می افتد.

حالا آمده اند و اعلام می کنند که هرکس دزدی ها را لو بدهد، حتی اگر خود خبرچین شریک دزدی بوده، نه فقط از مجازات معاف می شود، بلکه سهمی را هم جایزه خواهد گرفت.

به قول شاعر، با کمی تحریف، گر حکم شود که دزد گیرند، درشهر هرآنکه هست گیرند.

اول بروند از قالیباف بپرسند که تکلیف زمین هایی که به اسم خود و خانواده اش کرده چه شده، بعد به سراغ مجتبی خامنه ای بروند و دزدی های او را بررسی کنند، تا به آخر.

بعد بیایند و بررسی بکنند که املاک و اموال شهرداری تهران، که ارزش آن سر به فلک می زند، توسط چه فرد یا افرادی اداره می شود؟

کیست که نداند خود آخوند ابراهیم رئیسی نیز که علم قوه قضائیه برای مبارزه با فساد مالی را به دست گرفته، خودش یکی از دزدهای کلان حکومت است.