سخن کوتاه

سخنگوی وزارت خارجه حکومت اسلامی ایران، جناب آقای  سعید خطیب زاده می فرمایند که پس از پایان گرفتن دوران تحریم تسلیحاتی رژیم ایران، اکنون ایران و روسیه می توانند همکاری های دفاعی خود در ابعاد گسترده ارتقاء دهند. ترجمه فارسی این سخنان دیپلماتیک را به عرض شما میرسانیم: خطیب زاده می گوید، حالا که تحریم های تسلیحاتی بین المللی پایان گرفته، رژیم ایران می تواند مقادیر کلانی اسلحه پیشرفته از روسیه بخرد. جناب آقای حسن فریدون، همان آخوند حسن روحانی نیز دو هفته پیش گفت که از این پس رژیم ایران می تواند از هرکس که دلش بخواهد اسلحه بخرد و به هرکس که دلش بخواهد اسلحه بفروشد.

این سخنان فاضلانه سرکردگان رژیم ایران لطیفه ای را به یاد می آورد از دورانی که شاهدخت مارگات خواهر ملکه بریتانیا هنوز ازدواج نکرده بود. داستان آن است که یک دلال زناشویی وارد یک مغازه پارچه فروشی می شود و به صاحب آن که مرد جوانی بود میگوید:برایت یک همسر خوب پیدا کردم، بیا و با پرنسس مارگارت ازدواج کن. طرف می گوید: بابا من یک پارچه فروش مفلوک، کجا خواهر ملکه انگلستان را به من خواهند داد. دلال ساعتها با پارچه فروش جدل می کند تا بالاخره پارچه فروش می گوید: باشد، قبول کردم برو معامله را سروسامان بده . و دلال با خرسندی بسیار از مغازه پارچه فروشی بیرون می آید و به خود می گوید: عالی شد! پنجاه درصد کار را به انجام رساندم، حالا باید آن پنجاه درصد را به این زناشویی راضی کنم.

بله، رژیم ایران البته که می خواهد از روسیه میلیاردها دلار اسلحه بخرد. ولی اولا از کجا پول آن را بیاورد و دوم، از کجا روسیه حاضر شود از طریق معامله اسلحه با رژیم ایران، خود را در برابر آمریکا در معرض خطر قرار دهد.

___________________________________________________________________

امروز، حتی پاپ اعظم کاتولیک های جهان، پاپ فرانسیس میگوید که باید همجنسگرایان را به عنوان افراد متساوی الحقوق جامعه پذیرفت و از آزار آنان دست برداشت. قرن های متمادی، این دگرباشان، در همه جوامع بشری مطرود بودند و از حق طبیعی خود محرم می شدند. اما اکنون حدود یک قرن است که مردم دنیا بیدار شده اند و معنویات دگرگون گردیده و ارزش ها تغییر یافته و همگان دریافته اند که یک همجنس گرا هیچ فرقی با انسان های دیگر، جز در مورد گرایش جنسی خود، ندارد.

این اصل را کشور اسرائیل از همان نخستین سال های بازیافتن استقلال خویش پذیرفت و امروز وزیر امنیت داخلی اسرائیل با افتخار می گوید که همجنسگرا می باشد.

دنیا دارد عوض می شود. ولی یک حکومت، همچنان در دیدگاه های قرون وسطایی خویش پای می فشارد و بخشی از جمعیت کشور را سرکوب می کند. یادمان هست که در دوران خمینی، شماری از این مظلومان بی دفاع را به دار آویختند و امروز نیز به همان سرکوب و تحقیر ادامه می دهند.

ولی در حکومتی که زنان را تحقیر می کنند و حق آنان را از دستشان می گیرند و زن را تنها وسیله ای برای تمتع می دانند، چه تعجبی دارد که دگرباشان را، اصلا انسان ندانند؟