سخن کوتاه

برخی ایرانیان همچنان در شبکه های اجتماعی سخنان خامنه ای را در رابطه با قتل جروج فلوید سیاهپوست آمریکایی بازگو می کنند و بر سکوت کنونی او نسبت به جنایاتی که در داخل ایران علیه شهروندان می گذرد اشاره دارند.

آن ها یادآوری می کنند که چند سال پیش، هنگامی که پایه های حکومت شدیدا لرزان شده بود، خامنه ای اخطار کرد که فرمان “آتش به اختیار” صادر می کند. یعنی از این پس هر فرد مسلح طرفدار رژیم می تواند به سوی معترضین شلیک کرده و آن ها را به قتل برساند. دیدیم که به دنبال این سخنان چه جنایاتی علیه شهروندان مرتکب شدند.

اکنون چند هفته است که می بینیم همین دستور به ماموران سرکوبگر نیروهای انتظامی نیز داده شده و در آستانه سالروز تظاهرات آبان ماه سال گذشته، روند خشونت آن ها علیه شهروندان، و قتل بیگناهان شدت می گیرد و این نشان می دهد که حکومت به شدت به هراس افتاده است.

____________________________________________________________________

روح الله خمینی، در اوایل به قدرت رسیدن که به حمایت مردم نیاز بسیار داشت، برای آن که هندوانه زیر بغلشان بگذارد، با این شعار به میدان آمد که مجلس صدای ملت است.

حالا، باقر قالیباف به نمایندگان مجلس می گوید: خفقان بگیرید، از دولت روحانی، دیگر انتقاد نکنید و به او زخم زبان نزنید. مقام معظم رهبری دستور داده اند که ساکت باشید و انتقادهای خود را در دل پنهان نگاه دارید.

البته خمینی نیز از روز اول به مردم ایران دروغ گفته بود، زیرا مجلس هرگز در تعیین سیاست های کلان کشور هیچ رای و اراده ای نداشته و امروز نیز مجلس شورای اسلامی به جایگاه سود طلبانی مبدل گردیده که اتومبیل شاسی بلند طلب می کنند که بتوانند سری هم به روستاها بزنند. حالا که یک اتومبیل مجانی به همه نمایندگان مجلس هدیه می کنند، پس شاسی بلند هم باشد. اگر صحبت از هدیه حکومتی است، پس بهترین و آخرین مدلش را بدهند.