سخن کوتاه

در خبرها آمده است که حکومت ایران برای حکومت سرکوبگر ونزوئلا موشک های دوربرد می فرستد و آمریکا هشدار داده که کشتی های حامل این موشک ها را در وسط دریا متوقف خواهد ساخت و موشک ها را نابود خواهد کرد.

رهبران هر کشور، اگر دلسوز و وطن پرست باشند روابط خود با کشورهای دیگر را بر اساس منافع ملی تعیین می کنند.

باید پرسید که رژیم استعمارگر کنونی در ایران، که در همه جا سرش به سنگ خورده، به چه منظوری به یک کشور دوردست در قاره آمریکا و در همسایگی نسبتا دور ایالات متحده، موشک صادر می کند – و تازه این هدیه هم مجانی خواهد بود زیرا دولت مصیبت زده کاراکاس که پول ندارد پالایشگاه های از کار افتاده خود را تعمیر کند، پولی هم ندارد به رژیم ایران بپردازد و شاید هم ذخیره طلای ونزوئلا به ته رسیده است.

آیا رژیم ایران می خواهد با این موشک های دوربرد، به ایالات متحده حمله کند و ارتش آن را از پای درآورد و بر آن کشور پهناور نیز مسلط شود؟

آیا شکست آنان در لبنان و یمن و عراق و سوریه کافی نیست؟

و یا توطئه کرده اند که بروند آمریکا را به موشک ببندند و آمریکا به ایران اعلام جنگ دهد و این کشور را از دست ملایان درآورد و آن ها بهانه ای داشته باشند که بی سروصدا از صحنه خارج شوند و گناه شکست ها را به گردن امریکا بیاندازند؟

_________________________________________________________________

روزی که سپاه پاسداران را برپا کردند، گفته بودند که می خواهند نیرویی باشد که از انقلاب در برابر مخالفان آن دفاع کند – چیزی در حد گارد ریاست جمهوری در بسیاری از کشورهای جهان و یا گارد جاویدان در دوران نظامی پیشین ایران. هدف واقعیشان آن بود که نیرویی در برابر ارتش به وجود آورند که اگر قصد کودتای نظامی داشته باشد، آن را خنثی کنند. حالا آن گروه کوچک نظامی به غول بزرگی بزرگی مبدل شده که هر روز بخش های دیگری از امور مختلف ایران را در دست خود می گیرد و بیشترین بودجه ها را به تملک خود درآورده و هر روز فربه تر می شود و در امور بیشتری دخالت می کند.

اقتصاد و امور نظامی ایران و بازرگانی و اجرای پروژه های آبادانی را در دست خود قبضه کرده اند و حالا می خواهند سیاست خارجی کشور را نیز به دست بگیرند و زیر عبای آخوندها، یک حکومت کاملا نظامی و تروریستی در ایران برپا سازند. آخرین نمونه آن: واکنش سپاه پاسداران به سخنان پرزیدنت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه است که او را سیاستمداری نابخرد خواند – همانگونه که رئیس جمهوری اسلامگرای ترکیه، رجب طیب اردوغان گفته بود که رئیس جمهوری فرانسه مشکل روانی دارد.

روزگاری شده که دیوانگان، دیگران را به کیش خود می پندارند.