سخن کوتاه

در همان حال که صنعت نیشکر هفت تپه از مدت ها پیش فرو پاشید و بسیاری دیگر از صنایع ایران نابود شده، سپاه پاسداران اعلام کرد که در طول ۹ سال اخیر توانسته است شانزده نوع موشک جدید طراحی و تولید کند. این سخنان به مناسبت نهمین سال هلاک شدن فرمانده پیشین صنایع موشک سازی سپاه پاسداران که نه سال پیش رخ داد، اعلام شد.

اگر آن ها این همه در امور صنعتی و تولیدی، قدرت و مهارت دارند، پس چرا این تجربه خود را در امور صنعتی غیرنظامی کشور به کار نگرفته اند؟

آخر از آنها بپرسید که طراحی و تولید این همه موشک های قد و نیم قد، که همگی کپی برداری شده از صنایع موشکی عقب مانده چین و کره شمالی و احتمالا روسیه است، چه دردی را از محنت های فزاینده ملت ایران درمان خواهد رد؟

________________________________________________________

یکی از نشانه های فروپاشی کامل رژیم کنونی در ایران، هرج و مرجی است که از دیرباز در نهادهای گمرکی در بنادر جنوبی کشور جریان دارد و ترخیص کالا به یک امر دست نیافتنی مبدل شده است. در هفته های پیش شنیدید که ده ها هزار تن برنج وارداتی در بنادر خاک می خورد و در حال فاسد شدن است. امروز (چهارشنبه) نیز اعلام شد که یک میلیون و هفتصد هزار تن ذرت در بنادر گیر کرده و در حال فاسد شدن است.

این دو واقعیت تکان دهنده نشان آن است که در حکومت اسلامی ایران همه چیز به هم ریخته، و حتی قادر نیستند مواد غذایی را از بنادر ترخیص کنند.

چه کسی را باید به مسؤولیت این هرج و مرج متهم ساخت؟ دولت حسن روحانی را؟

خیر و خیر! کل ساختار رژیم را باید زیر سوال برد که بی کفایت ترین مداحان خود را در راس اموری گماشت که کوچکترین تجربه ای در مدیریت آن ندارند.