سخن کوتاه

اقدام حزب دموکرات ایالات متحده برای برکناری زود هنگام پرزیدنت ترامپ، به بهانه آن که مردم را به شورش دعوت کرده بود، موجب خرسندی عمیق حسن روحانی شده است. او از به وجود آمدن این وضع، با دمش گردو می شکند. روحانی در سخنان امروی خود گفت که ترامپ اکنون دارد به سرنوشت شاه دچار می شود و از قدرت عزل می شود.

روحانی می داند که شاه فقید ایران، فردی وطن دوست بود که از خونریزی نفرت داشت و هنگامی که یک اتحاد نامبارک به وجود آمد که خواهان خروج شاه گردید، او مردانگی نشان داد و ایران را ترک کرد. ولی سران رژیم کنونی در ایران، با کشتن هزار و پانصد نفر در ظرف دو روز، می خواهند صدای مردم را خاموش کنند تا بتوانند در کرسی قدرت بمانند.

تلاش حزب دموکرات و شخص خانم نانسی پلوسی برای برانداختن ترامپ، یک جریان سیاسی و رقابت بین دو حزب است و به خواست مردم آمریکا ارتباطی ندارد و روحانی فراموش نکند که ترامپ در انتخابات بیش از ۷۳ میلیون رای آورد و پیروزی جو بایدن، با یک تفاوت کم حاصل گردید.

حالا آقای ترامپ می گوید رای مردم کو؟ این همان سوالی است که میرحسین موسوی مطرح ساخت و شما ده سال است که او را در زندان خانگی محبوس کرده اید.

——————————————————————————————————————–

اول اعلام شد که به علت کمبود نفت و گاز برای تولید برق، نفت سیاه یا همان مازوت را مورد استفاده قرار می دهند که آلودگی کشنده ای ایجاد می کند. حال حتی برق تولیدی نیز کفاف نیاز مردم را نمی کند. آیا نمی توانند ادعا کنند که علت کمبود برق، به کار انداختن کولرها در آغاز زمستان است. آمده اند و آنچه را که “استخراج بیت کوین” نام گذاشته اند مسئول این بی لیاقتی خود معرفی می کنند. چگونه است کشوری مانند ایران که روی دریایی از نفت و گاز خوابیده، حتی آن مدقاری را نمی توانند تولید کنند که صرف تولید برق شود. حتی برپایی نیروگاه اتمی در بوشهر هم نتوانست این بی لیاقتی و سوء مدیریت آن ها را بران کنند.

خشت های دیوار امیدی که برپا کرده بودند، یکی پس از دیگری فرو می ریزد.