سخن کوتاه

خبرگزاری آناتولی، متعلق به دولت اسلامگرا و سرکوبگر اردوغان در ترکیه در گزارشی ادعا کرد که پانصد تن از روزنامه نگاران آمریکایی، با امضای بیانیه مشترکی، خواهان تحقیقات گسترده علیه رویدادهایی شده اند که آن را “جنایات اسرائیل در شرق اورشلیم” نام نهاده اند.

اولا بعید است که پانصد روزنامه نگار آمریکایی، که حرفه واقعی آنان روزنامه نگاری باشد، چنین نامه ای را امضا کرده باشند. گزارش آناتولی، در منابع خبری دیگر یافت نشده است.

ولی بر فرض هم که این ادعا درست باشد که پانصد روزنامه نگار آمریکایی اعتراض می کنند که چرا افرادی با ارائه سند مالکیت، ادعا می کنند که چهار خانه در محله شیخ جراح در شرق اورشلیم، که نام آن در گذشته، محله شیمعون هتسدیک یا شمعون صدیق بوده، متعلق به آنهاست و ساکنان عرب باید آنجا را ترک گویند.

این نزاع بر سر مالکیت چهارخانه، به دیوان عالی عدالت اسراییل ارجاع شده است. حالا چه شده که به ادعای خبرگزاری آناتولی، پانصد روزنامه نگار آمریکایی، این جریان را “جنایت جنگی” اسرائیل لقب داده و خواهان تحقیق درباره آن هستند.

اگر این خبر واقعی باشد، اعتراض کنندگان از یاد برده اند که حماس ۴۳۰۰ موشک بسوی اسرائیل شلیک کرد تا مردمان این کشور را بکشد. ترور فلسطینی مرتبا تلاش می کند به جان اسرائیلیان آسیب برساند. این ها را “جنایات جنگی اسرائیل” می نامند؟

وانگهی، این به اصطلاح روزنامه نگاران، آیا می دانند که دولت میانمار نیم میلیون مسلمان روهینگیایی را از آن سرزمین بیرون کرد و خانه هایشان را به آتش کشید؟

پس اعلامیه اعتراضی این به اصطلاح روزنامه نگاران کجا رفت؟

آیا آن ها اطلاع دارند که دولت چین یک میلیون نفر مسلمان اویغور را به اردوهای شستشوی مغزی فرستاد؟

پس، چرا اعلامیه اعتراضی صادر نکردند؟

آیا آن به اصطلاح روزنامه نگاران، می دانند رژیم اسلامی در ایران چه جنایاتی علیه مردم می کند؟ حکومت بشار اسد چگونه مردم آن کشور را به گلوله می بندد؟

تنها، به مساله چهار خانه ای گیر داده اند که در اورشلیم بر سر مالکیت آن نزاعی وجود دارد که رسیدگی به آن به دیوان عالی عدالت سپرده شده است؟