سران اسرائیل به حماس هشدار می دهند که از این پس، ادامۀ تعرض های آن با واکنش کوبنده روبرو خواهد شد

وزیر دفاع اویگدور لیبرمن می گویدکه کاسه صبر اسرائیل در برابر تعرضات حماس لبریز شده است

در همان حال که مقامات اسرائیلی منتظر آن هستند که ببینند در روز آدینه پیش رو در طول نوار مرزی اسرائیل با غزه چه خواهد گذشت، نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل با سازمان های ترور در غزه هشدار دادند که از این پس با شدت عمل قاطعانه با آنها برخورد خواهد شد. اویگدور لیبرمن وزیر دفاع گفت که کاسه صبر اسرائیل لبریز شده و ادامه تعرضات از غزه بدون پاسخ نخواهد ماند.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که اسرائیل انتظار داشت پس از دادن اجازه انتقال گازوئیل برای نیروگاه برق غزه، از دامنه تعرضات علیه اسرائیل کاسته شود. ولی کارشناسان امور امنیتی در اسرائیل اکنون می گویند که فلسطینیان در روزهای اخیر بر شدت عملیات تعرضی خود افزوده اند.

روز آدینه، چریک های فلسطینی در یک اقدام کم سابقه، یک بسته مواد تخریبی را در کنار جدار مرزی منفجر ساختند و سپس در یک گروه بیست نفره به خاک اسرائیل هجوم آوردند که سه تن از آن ها کشته شدند. همچنین تعرضات به صورت بادکنک ها و بادبادک های انفجاری، نه تنها کاهش نیافته، بلکه بر شمار آن افزوده شده است.

نخست وزیر دیروز (یکشنبه) در جلسه هفتگی هیات دولت گفت که اسرائیل مصمم است از این پس را قاطعیت بیشتری به تعرضات از غزه واکنش نشان دهد و وزیر دفاع امروز سخنان مشابهی بیان کرد و گفت چاره دیگری نمانده جز آن که ضربات قاطعی بر حماس و دیگر سازمان های ترور وارد آوریم.

با این همه، کارشنان می گویند که سخن از حمله زمینی اسرائیل به داخل غزه نیست، بلکه اسرائیل قصد دارد مواضع استقرار حماس و دیگر سازمان های ترور در غزه را هدف قرار دهد.

نخست وزیر و وزیر دفاع به صراحت گفتند که در حال حاضر انتقال گازوئیل به غزه متوقف می شود. در روزهای اخیر، نفتکش های بزرگ اسرائیلی در هفده آمد و شد روزانه، ده ها هزار لیتر گازوئیل به داخل غزه منتقل ساختند.

اویگدور لیبرمن، در این فرصت، دوباره انتقادهای گزنده نفتالی بنت رهبر حزب “هبیت هیهودی” را رد کرد. بنت که یک سیاستمدار جوان است و علنا می گوید که می خواهد  نخست وزیر شود و یا پست وزارت دفاع را به عهده گیرد، در روزهای اخیر وزیر دفاع را به نشان دادن ضعف در برابر حماس متهم ساخته و خواهان ریشه کن کردن سازمان های ترور در غزه شده بود.

3 دیدگاه‌

  1. اگر نیروی کمکی خواستید از ما مردم ایران کمک بگیرید. ما دل پری از فلسطینیها بخاطر ۴۰ سال چریدن در سفره مان داریم و اصلا بدمان نمی آید یک گوشمالی به این مفت خور ها بدهیم.

Comments are closed.