سران حماس می گویند که از هشدارهای اسرائیل نمی ترسند و به اعتراضات علیه اسرائیل ادامه می دهند

یکی از آشوبگران فلسطینی در کنار جدار مرزی غزه با اسرائیل

در ادامه آشوبگری های گروه های تروریستی در طول خط مرزی با اسرائیل، روز گذشته یک بسته مواد تخریبی که در کنار جدار امنیتی اسرائیل گذاشته شده بود منفجر گردید و با واکنش ارتش اسرائیل روبرو شد.

بسته مواد تخریبی به جدار امنیتی آسیب وارد آورد. ولی سربازان اسرائیلی مواظب بودند که اشوبگران نتوانند از این راه به خاک اسرائیل رخنه کنند. اسرائیل متقابلا یکی از مواضع حماس در داخل غزه را مورد حمله قرار داد.

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل در روزهای اخیر هشدار داده اند که از این پس تجاوزات از نوار غزه، با پاسخ کوبنده روبرو خواهد شد.

تظاهرات هفتگی فلسطینی ها از شش ماه پیش آغاز شده بود، ولی در دهفته های اخیر، حماس تقریبا هر زوز یک رشته آشوب های مسلحانه را در طول خطر مرزی به راه می داندازد.

فلسطینی های می گویند که در جریان اغتشاشات دیروز، ۱۹ فلسطینی آسیب دیده اند، ولی بررسی درستی این ارقام امکان پذیر نیست.

گروه حماس در غزه، که اعلام داشته هدفش وادار ساختن اسرائیل به برچیدن محاصره زمینی و دریایی غزه می باشد، به تظاهرات در طول خط مرزی بسنده نمی کند، بلکه ماهیگیران فلسطینی را نیز وارد این کارزار کرده است.

روز گذشته ده ها قایق ماهیلیری از غزه به سوی خط آبی اسرائیل به حرکت در آمد. ولی نیروی دریایی اسرائیل آن ها را متوقف ساخت و نگذاشت به سواحل اسرائیل نزدیک شوند.

برای آن که گروه های ترور نتوانند از طریق دریا اسلحه دریافت کنند، قایق های ماهیگیری در غزه، اجازه دارند تا فاصله محدودی از ساحل دور شوند. در گذشته، کشتی های اعزامی از جانب حکومت ایران، سلاح های قاچاق را به لاستیک های کامیون بسته و در آب رها می کردند تا ماهیگیران بتوانند آن ها را جمع آوری کرده و به داخل غزه منتقل سازند.

سرکردگان حماس ادعا می کنند که هشدارهای نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل آن ها را تمی ترساند و قصد دارند به سیاست تعرضی خود و برپایی تظاهرات آشوبگرانه در خط مرزی همچنان ادامه دهند. در بیانیه ای که حماس انتشار داد، از جمله ادعا شده که هراندازه هشدارهای اسرائیل قاطعانه تر باشد، فلسطینی ها را در ادامه مبارزه مصمم تر خواهد ساخت

یک دیدگاه

  1. اگر فلسطینی ها درست می گویند، چرا با کار و کوشش اقتصاد خود را نمی سازند؟ چرا دست از ترور بر نمی دارند؟ چرا متمدنانه وارد گفتگو نمی شوند؟ چرا ترورهای وحشیانه خود را نقد نمی کنند؟

Comments are closed.