سران چند کشور جهان و به ویژه پرزیدنت ترامپ در تماس های تلفنی با بنیامین نتانیاهو پیروزی او را شادباش گفتند

سران چند کشور جهان و به ویژه پرزیدنت ترامپ در تماس های تلفنی با بنیامین نتانیاهو پیروزی او را شادباش گفتند

سران چند کشور جهان و به ویژه پرزیدنت ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در تماس های تلفنی با بنیامین نتانیاهو پیروزی او را شادباش گفتند و تاکید کردند که قصد دارند روابط مستحکم تری او با اسرائیل برقرار کنند .

پرزیدنت ترامپ در پیام خود با ابراز خرسندی بسیار از پیروزی نتانیاهو گفت که دو کشور مصمم هستند گام های بلندتری در راه تحکیم روابط بردارند .

در این مکالمه تلفنی بنیامین نتانیاهو از پرزیدنت ترامپ به خاطر پشتیبانی مستمر و پیگیری که نسبت به اسرائیل و دولت وی بیان داشتند سپاس بسیار خود را بیان داشت.

او گفت که زمینه های بسیار مناسبی  در ادامه همکاری دو کشور وجود دارد.

نتانیاهو سیاست پرزیدنت ترامپ را در رویارویی با حکومت اسلامی ایران مورد تحسین بسیار قرار داد و گفت که بی تردید این سیاست با قاطعیت بیشتری همچنان ادامه خواهد یافت.

همچنین رئیس جمهوری اتریش در پیام توییتری از پیروزی آقای نتانیاهو ابراز خرسندی عمیق کرد و اعلام داشت که این پیروزی می تواند موجب تقویت اسرائیل و همچنین گسترش روابط با اتریش شود.

همچنین نخست وزیری هند ماراندرآ مودی با فرستادن یک پیام بسیار دوستانه او برای نتانیاهو او را دوست گرامی خود نامید. و ابراز امیدواری کرد که پیروزی او بتواند پیش درآمد گسترش هرچه بیشتر مناسبات هند و اسرائیل باشد.

روسای جمهوری  و نخست وزیران چند کشور دیگر نیز پیامهای شاد باشی برای نتانیاهو فرستادند.

رهبران جبهه حزبی آبی و سفید دوباره تأکید کردند که آن ها در سمت اپوزیسیون خود را برای انتخابات بعدی آماده خواهند ساخت.

تحلیلگران می گویند که این جبهه هنوز آمادگی کامل و تجربه لازم را برای شرکت در یک کارزار انتخاباتی گسترده نداشته است و این واقعیت که توانست از نظر تعداد کرسی ها با حزب لیکود برابری کند خود یک موفقیت بزرگ محسوب می شود.

بنی گنس رهبر این جبهه گفته است که از تجربیات می‌آموزد و خود را برای فعالیت های  گسترده سیاسی و به دست گرفتن قدرت همچنان آماده خواهد ساخت.