سربازان ارتش اسرائیل احتمال جنگ در خاک لبنان علیه حزب الله را تمرین می کنند

 

منابع نظامی اسرائیل فاش ساختند که در روزهای اخیر یک رشته عملیات تمرینی توسط ارتش به عمل آمده که هدف از آن، رویارویی با چریک های وابسته به حزب الله در داخل خاک لبنان بوده است. در حال حاضر حزب الله لبنان یکی از مهمترین خطرات امنیتی و نظامی برای اسرائیل محسوب می شود و این احتمال وجود دارد که ارتش اسرائیل در شرائطی ناچار گردد وارد خاک لبنان شود تا بتواند زیرساخت عملیاتی حزب الله را نابود کند.

در گزارش ها آمده است که حزب الله در سال های اخیر شمار زیادی تونل های زیرزمینی برای کمین کردن نیروهای خود و همچنین ذخیره کردن جنگ افزار برپا ساخته که ویران ساختن آن ها بدون ورود به خاک لبنان دشوار خواهد بود.

حزب الله همچنین حدود یکصد هزار موشک و راکت ذخیره کرده که اگر جنگی رخ دهد، نابود کردن آن ها یکی از هدف های اصلی ارتش اسرائیل خواهد بود.

آگاهان نظامی گفتند که ارتش اسرائیل در نقطه ای در شمال کشور شهرکی را شبیه آبادهای داخل لبنان بنا کرده که سربازان در آن جا جنگ خیابانی را تمرین می کنند.

در هفته های اخیر چندین رزمایش توسط شاخه های مختلف ارتش اسرائیل در شمال کشور برگزار گردیده و احتمال ورود سربازان اسرائیلی به داخل لبنان، یکی از هدف های آموزشی بوده است.

همچنین خبر رسید که نیروی دریایی اسرائیل هم در روزهای گذشته رزمایشی در آب های ساحلی بخش شمالی کشور انجام داده است. حزب الله لبنان به موشک های زمین به دریا مجهز است و ناوچه های اسرائیلی خود را برای رویارویی با آن آماده می سازند.

با توجه به افزایش بحران جنگی در خاورمیانه، ارتش اسرائیل در ماه های اخیر می کوشد خود را برای پرداختن به هر احتمال نظامی آماده سازد

 

یک دیدگاه

  1. به نظر من وظیفه دولت اسرائیل و ارتش اسرائیل است که هر چه سریعتر مزدوران گروه تروریستی حزب‌الله لبنان را نابود کنند و منتظر دفاع در مقابل حمله این جنایتکاران نباشند . شاید اسرائیل و دولتمردان اسرائیلی روزی به این نتیجه ای که من و دوستانم در ایران رسیده‌ایم برسند که تنها راه نابودی حزب الله ایجاد یک گروه مبارز غیر دولتی است که در خاک لبنان بر علیه این جنایتکاران دست به عملیات بزند و در مقابل دولت اسرائیل مانند دولت لبنان در برابر انتقادات اظهار بی اطلاعی کند . ما در دنیایی زندگی میکنیم که هرگز کسی به غیر از خودمان به فکر ما نیست و نخواهد بود . یادمان نرود که در همین چند هفته پیش در پاریس تظاهرکنندگان به اصطلاح جلیقه زردهایی که اکثرأ عرب و مسلمان بودند ناگهان بی دلیل به سمت فیلسوف بزرگ یهودی اهل فرانسه آلن فینکلکروت که در خیابان راه میرفت رفتند و علیه او و یهودیان شعارهای کثیفی دادند و این نشانه های تشدید آنتی سمیتیزم و یا یهودستیزی در قلب اروپایی است که همه ما میدانیم با مهاجرت‌های اعراب و مسلمانان به اروپا بیشتر شده است و یا آنکه با اینکه دنیا به ماهیت کثیف حزب‌الله پی برده است ولی در یک اعلام پیگرد و دستگیری برای سرکرده این گروه تروریستی عاجز مانده است و متاسفانه یک نهاد بین المللی بر علیه حسن نصرالله اعلام جرم نمیکند پس ما خودمان باید به فکر چاره و تدبیری برای آینده اسرائیلیان باشیم و با حزب‌الله به صورت ریشه ای مبارزه کنیم . امروز مخالفت با اسرائیل یعنی یهودستیزی و این یعنی حسن نصرالله و حزب‌الله ساخته جمهوری اسلامی علناً با تهدیدات خودشان مرتکب جرم شده اند .

Comments are closed.