سردبیر ایلنا: برخی نامزدهای انتخاباتی خواهان اعدام روحانی به علت سخنانش درباره انتخابات هستند

حسن روحانی در سخنان اخیر خود گفته بود که اگر مردم را در انتخابات آزاد نگذارند، جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد

خبرگزاری ایلنا فاش می سازد که برخی نامزدهای تندرو مجلس آینده به طور علنی اظهار نظر می کنند که حسن روحانی باید بابت انتقادهایی که از رد صلاحیت فله ای از جانب شورای نگهبان عنوان کرده، “به دار مجازات آویخته شود”.

حسن روحانی در سخنان اخیر خود گفته بود که اگر مردم را در انتخابات آزاد نگذارند، جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد.

سردبیر خبرگزاری ایلنا در صفحه توئیتر خود از اقدام شماری از داوطلبان نمایندگی مجلس آتی برای  گرفتن حکم اعدام حسن روحانی، به عنوان تنها راه تایید ورود آنان به مجلس خبرداد ..

فاطمه مهدیانی در ادامه نوشته که چند تا از کاندیدای مجلس امروز اومدن ایلنا میگن این لیست ماست میشه کارش کنین؟ می گم هدفتون از رفتن به مجلس چیه؟ می گن اول استیضاح روحانی بعد گرفتن حکم اعدامش».

وی با ابراز نگرانی از این موضوع  افزود: «فقط باید به خدا پناه برد از روزهایی که ایران عزیزمون در پیش داره».

شماری از کاربران در این باره نوشته اند:   این موارد داد و ستدی برای دریافت قدرت با هدایت رهبر جمهوری اسلامی در ایران امری طبیعی است پیش از این نیز، در سال ۸۸، شماری از نمایندگان مجلس وقت به تبعیت از دستور رهبر جمهوری اسلامی و همصدایی با سپاه پاسداران و جناح تندرو در کشور   خواستار اعدام میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو کاندیدای معترض انتخابات ریاست جمهوری شده بودند.

در سال  ۱۳۸۹، در تهران و تعدادی از شهرهای ایران، ده‌ها هزار نفر از معترضان به حکومت، تظاهرات کردند که صد‌ها نفر از آن‌ها توسط ماموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند یا بازداشت شدند، این تظاهرات به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی، برای ابراز همبستگی با مردم مصر و تونس و با انتشار نامه مشترک صورت گرفته بود.

رد صلاحیت‌های گسترده نمایندگانی که برای این دوره مجلس رد سال جاری داوطلب شده بودند، باعث افزایش تنش بین دولت و شورای نگهبان بیش از هر زمان دیگری شد.

حسن روحانی در آخرین اظهارنظر خود درباره عملکرد غلط  شورای نگهبان هشدار داد که محدود کردن و نبود آزادی در انتخابات باعث انقلاب می‌شود.

یک دیدگاه

  1. شماها ابله خودتانید که با باوه گویی و گول زدن مردم میخواهید انها را به رای دادن وادار کنید. ننگتان باد، ای مزدوران خاعن!

    یعنی وانمود میکنید که با مخالفت با روحانی کاره ای هستید؟!! گفتم که ابله خودتان هستید. ای خاعنان یادتان نرود که هم جنسان مزدور کنونی شما در مجلس در حال بخشیدن دریای کاسپین به روسیه هستند!

    در ضمن چهل و یک سال است که رژیمتان مردم ستم دیده را به دار میاویزد ایا با دار زدن میتوانید اوضاع امنیتی و اقتصادی کشور را سر و سامان بدهید؟

Comments are closed.