سرلشکر سپاهی محمد باقری، پس از انتصاب به فرماندهی “ستاد مبارزه با جنگ بیولوژیکی”: جاده ها را می بندیم و خیابان ها را خلوت می کنیم

پاسدار باقری افزود:  مقرر شده تا هزار مورد درمانگاه ثابت یا سایر به بخش کشوری در سراسر کشور کمک کنیم تا در این رصد، معاینه بالینی صورت گیرد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح، سپاهی سرلشکر محمد حسین باقری اندک زمانی پس از دستور رهبری مبنی بر تاسیس قرارگاه بیولوژیکی  مقابله با کورونا اعلام کرد: بزودی خلوت سازی شهرها در ۲۴ ساعت آینده آغاز می‌شود.

پاسدار محمد باقری  از رصد کل ملت ایران ظرف ۱۰ روز آینده خبر داد و تاکید کرد: از هم اکنون  خلوت کردن فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و جاده‌ها با تصمیم ملی که اتخاذ می‌شود در ۲۴ ساعت آینده سازماندهی خواهد شد.

پاسدار باقری گفت:  ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده کل ملت ایران یک بار از طریق فضای مجازی و تماس تلفنی و در صورت ضرورت، بسیار اندک با مراجعه مورد رصد قرار می گیرند و افراد مشکوک به بیماری مشخص می شوند.

وی رد ادامه گفت: کسانی مشکوک نیستند به منزل خود بازخواهند گشت. موارد مشکوک به بیماری کورونا باید در مراکز مقدماتی باید مورد معاینه و رسیدگی معاینه قرار بگیرند.

پاسدار باقری افزود:  مقرر شده تا هزار مورد درمانگاه ثابت یا سایر به بخش کشوری در سراسر کشور کمک کنیم تا در این رصد، معاینه بالینی صورت گیرد .

باقری گفت:  در بخش لجستیک چه ماسک تخصصی N۹۵ که برای کادر بیمارستانی مورد نیاز هست و چه لباس مخصوص آنها، وزارت دفاع خط تولید بسیار مفصلی را ایجاد کرده است. در مورد کیت تشخیصی این توان وجود دارد که هر مقدار لازم است، تولید شود.

باقری افزود: در خصوص ماسک‌های عمومی هم میزانی را که اعلام کردند از طریق مجموعه وزارت دفاع، سازمان‌های نیروهای مسلح و مجموعه‌های مردمی که از طریق بسیج اصناف و بسیج کشور سازماندهی شده و با تصمیم امروز توسعه چشمگیر پیدا خواهد کرد، به سرعت موضوع تجهیزات محافظتی مردمی را برطرف خواهیم کرد.

علی خامنه‌ای می گوید:  شیوع کورونا در ایران در اثر  ‘حمله بیولوژیکی’ بوده است .

رهبر حکومت اسلامی ایران در فرمانی به پاسدار محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواستار  تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی مقابله با کورونا شد.

علی خامنه‌ای در دستور خود نوشته : باید  قرارگاه بهداشتی و درمانی در هماهنگی کامل با دولت و وزارت بهداشت  تاسیس شود و در کنار این قرار گاه خدمات نیروهای مسلح در مقابله با کورونا از جمله بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه و خدمات مشابه نیز ساخته شود.

گفته شده که  ریاست قرارگاه ستاد ملی مقابله با کورونا بر عهده  حسن روحانی، رئیس جمهور ی ایران است.

علی  خامنه‌ای مشخص نکرده که چه شواهدی فرضیه‌ “حمله بیولوژیک” وجود دارد و احتمال تایید آن چه قدر است، اما در عین حال گفته تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی می‌تواند “جنبه‌ رزمایش دفاع بیولوژیک” هم داشته باشد.

در روزهای اخیر رسانه‌های ایران به شکل‌های مختلف به احتمال سلاح بیولوژیک بودن ویروس کورونا پرداخته‌اند و از جمله فردی در یک برنامه تلویزیونی با اجرای نادر طالب زاده‌ گفت ممکن است ویروس کورونا برای کشتن ایرانیان طراحی شده باشد و او استدلال کرد تعداد مرگ‌ومیر در ایتالیا به این دلیل بالا است که ژن مردم ایتالیا شبیه مردم ایران است.

در کشورهای دیگر هم مسائل مشابهی مطرح شده اما تاکنون در بررسی‌های مستقل دانشمندان و پزشکان مستنداتی از اینکه ویروس جدید کورونا و بیماری کووید-۱۹ ساخته دست بشر باشد مطرح نشده است.

دکتر مصطفی جلالی‌فخر متخصص بیماری‌های داخلی و  منتقد فیلم در این باره گفته : کشف فرضیات جنگ بیولوژیک و این که کار چین بوده یا آمریکا و آن ها چه توطئه‌ای در سر دارند یا ندارند، هیچ تاثیری در ساماندهی وضع موجود ندارد. ما اول باید از این گردنه بیرون بیایم و بعد به قصه‌پردازی‌های پلیسی جنائی برسیم.