مقاله اساسی روزنامه جمهوری اسلامی:دولت حقایق کورونا را به مردم نمی گوید.

روزنامه جمهوری اسلامی در انتقاد از شفاف نبودن دولت با مردم، در ارتباط با شیوع کورونا  در سرمقاله امروز خود نوشت:  مسئولان، با کورونا، تعارف چرا؟ دولت و ستاد مقابله با این ویروس چرا با تعارف برخورد می کنند؟. امروز اگر تعداد ‏جان‌باختگان کرونائی در کشورمان به بالاترین رقم ۵ ماه گذشته رسیده، نتیجه این برخورد‌های تعارفی با کوروناست. حضرات هنوز ‏هم با نماز جمعه و اماکن مذهبی تعارف دارند در حالی که دین و مذهب برای حفاظت از جان مردم آمده‌اند. ‏

در این مقاله امده است: ‏مسئولان کشور از صدر تا ذیل کرونا را ‏یک بیماری بسیار خطرناک می‌دانند. و بارها بعضی از همین حضرات اعلام کرده‌اند هیچ بیماری خطرناکی را زیان‌بارتر از کرونا ‏برای اقتصاد کشور‌ها سراغ ندارند.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشته است: فراتر از دایره کورونا، این واقعیت را باید همه بپذیرند که با تعارف نمی‌توان کشور را اداره کرد. وجود قانون برای اینست که ‏هیچکس به خود حق ندهد خارج از محدوده مشخص شده عمل کند و به عبارت روشن‌تر، پا را از گلیم خود بیرون بگذارد. ‏بنابراین، چاره کار در اینست که ستاد ملی مقابله با کرونا تعارف را کنار بگذارد و با محور قرار دادن جان و سلامت مردم، با ‏اجرای دقیق و بی‌ملاحظه مقررات، به وظیفه خود عمل کند.

در این مقاله اما نیامده که چه کسی جز علی خامنه ای در ایران فرای قانون است و ایران امروز در هر شرایطی از نظر سیاسی و اقتصادی قرار دارد نتیجه ۳۰ سال حکومت وی و البته چهل و یک سال حکومت مذهبی است.

‏در ادامه این مقاله آمده است: باید گفت جناب مسئولان، بالاتر از زیان اقتصادی، خطری است که این بیماری برای جان انسان‌ها دارد. می‌بینیم که ظرف کمتر از ۵ ماه که از شیوع کرونا ‏می‌گذرد، بیش از نیم میلیون نفر طبق آمار رسمی دولت‌ها در سراسر جهان قربانی این بیماری شده و جان باخته‌اند.

در کشور ما با ‏اینکه در یک مقطع زمانی به برکت همراهی مردم خطر شیوع کرونا محدود شد، متاسفانه این روز‌ها از کنترل خارج شده ‏به طوری که آمار جان‌باختگان به بالای ۱۶۰ نفر در ۲۴ ساعت رسیده در حالی که در مقطع گذشته و در اوج شیوع، بالاترین رقم ‏جان‌باختگان ۱۵۸ نفر بود. ‏

واقعیت این است که رژیم اسلامی چاره ای جز فراخواندن مردم به سر کارهایشان و کسب و کارهایشان نداشت و ندارد چرا که پیش از شیوع کورونا هم دولت و رژیم با کمبود بودجه روبرو بود و اکنون نیز با وجود بحران کورونا و تحریم های فلج کننده اقتصاد ایران بیش از پیش دچار بحران شده است.

مقاله روزنامه حکومتی تیز قصد دارد همه تقصیرها را بر گردن دولت بیاندازد که نتیجه چهل و یک سال عملکرد رژیم اسلامی است که با همه جهان سر ناسازگاری دارد و برای برون رفت از این بحران تنها یک راه حل برایش باقی مانده آن هم دست برداشتن از عملکرد تروریستی و آشوب طلبانه ای که در همه چهل و یک سال گذشته آن را دنبال کرده است.