سرپرست امور مالی حزب الله لبنان و یکی از ابر تروریست ها، توسط پلیس فدرال برزیل بازداشت شد

برگ شناسایی برکات از عوامل ارشد حزب الله لبنان در آمریکای جنوبی

دولت برزیل اعلام داشت فردی که در آن کشور بازداشت شده، مسئول امور مالی حزب الله لبنان بوده است. آگاهان امور امروز (شنبه) گفتند که دستگیری این فرد که اسد احمد برکات نام دارد، ضربه شدیدی به عملیات حزب‌الله در آمریکای جنوبی وارد می آورد و ممکن است رسوایی هایی برای این سازمان به وجود آورد.

در گزارش‌های پیشین بارها گفته شده که حزب الله از طریق قاچاق مواد مخدر از لبنان به کشورهای آمریکای جنوبی، سود کلانی به جیب می‌زند و از طریق آن کشورها، مقادیر زیادی نیز مواد مخدر وارد ایالات متحده می‌کند.

اسد احمد برکات به درخواست دولت پاراگوئه بازداشت شد که او را به جعل هویت متهم ساخته و خواهان محاکمه وی شده است.

ایالات متحده می‌گوید که این فرد مسئول امور مالی حزب الله لبنان بوده است. همچنین گفته می شود که برکات در انفجار کانون همیاری یهودیان در بوئنوس آیرس که ۲۴ سال پیش روی داد دخالت داشته است.

احتمال می رود که دولت واشنگتن نیز به زودی درخواست استرداد این فرد را به مقامات دولت برزیل تسلیم کند. پلیس فدرال برزیل اعلام داشت که بازداشت برکات روز گذشته (جمعه) صورت گرفته است.

بازداشت این فرد، در مثلثی که نقطه مرزی مشترک بین برزیل، پاراگوئه و آرژانتین است صورت گرفت که از سالها پیش حزب الله لبنان در آن جا مستقر شده و به تجارت گسترده مواد مخدر ادامه می‌دهد. این مثلث یک ناحیه گردشگری معروف نیز محسوب می‌شود.

دولت ایالات متحده از چهارده سال پیش نام برکات را در فهرست افراد تروریست قرار داده و در تعقیب او می‌باشد. برکات که زاده‌ی لبنان است، از سال ها پیش در آمریکای جنوبی زندگی می کند.