سرپرست فرمانده انتظامی اصفهان اعلام کرد:یک باند قاچاق سلاح را کشف و عوامل آن را بازداشت کرده است

سرپرست  فرمانده انتظامی اصفهان ادعا کرد که یک باند سازماندهی شده قاچاق سلاح به مرکز کشور را کشف و عوامل آن را بازداشت کرده است.

پاسدار حسین حسین‌زاده‌ افزود: تاکنون بیش از ۲۰۰ قبضه اسلحه جنگی از آنان در یک عملیات پیچیده و هوشمندانه توسط ماموران پلیس امنیت عمومی کشف شده است.

او گفت:  ماموران امنیتی  یک نفر از اعضای این باند را در حالی که به وسیله یک دستگاه خودروی کامیونت قصد ورود به استان اصفهان داشت شناسایی و دستگیر کرده و طی بازرسی دقیق از خودرو وی ۹۴ قبضه سلاح جنگی که به شکلی ماهرانه در قسمت بار خودرو جاساز کرده بود را کشف کردند.

حسین زاده افزود: در ادامه این عملیات، ۴ نفر دیگر از افراد مرتبط با باند مربوطه دستگیر و ۱۰۶ قبضه اسلحه جنگی دیگر نیز از آنان کشف شد.

این مقام ارشد نیروی انتظامی گفت:   این سلاح ها هم وزن سبکی دارند هم دارای حجم کمی بوده و هم دارای قدرت آتش بالایی هستند و استفاده از آنها برای افراد عادی بسیار خطرناک است.

حسین‌زاده در ادامه افزود:  البته نیروهای مرزبانی نیروی انتظامی در مرزهای غربی کشور کاملا منطقه را تحت کنترل دارند اما به واسطه طولانی بودن مرزها و برخی علل و عوامل دیگری که وجود دارد بخشی از سلاح هایی که قاچاقچیان سعی می کنند به کشور وارد کنند در مرکز کشور توسط ماموران نیروی انتظامی کشف می شود.