سرپرست  قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء ادعا کرد: صنعت دفاعی به خوبی نیاز نیروهای مسلح را تامین می‌کند

این در حالی که حکومت ایران تمامی تسلیحات نظامی خود را از روسیه و چین تامین می کند و حاضر است برای  خرید سلاح های روسی میلیاردها دلار هزینه کند.

پاسدار حسین حسنی سعدی سرپرست قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء ادعا کرد که باید بتوانیم محصولات زرهی خود را بروزرسانی کنیم و نوع طراحی این قبیل محصولات باید به گونه‌ای باشد که نه تنها در عملیات آفندی بلکه در پدافند نیز باید دارای قابلیت ویژه  و بالایی  باشد.

او در ادامه ادعای خود افزود: امروز صنعت دفاعی مجموعه‌ای از نیروهای متخصص و دانشمند و متعهدی است که می‌تواند قدرت نیروهای مسلح را با تولید سلاح های مدرن بالا ببرد.

پاسدار حسین حسنی سعدی  گفت: ما به بالاترین تکنولوژی روز دنیا دست پیدا کرده و  امروز در تهیه مواد اولیه و قطعات با تکیه بر توانمندی داخلی و بومی  به مرحله‌ای رسیده‌ایم که به هیچ کشوری نیاز نداریم.

این در حالی است که رژیم ایران برای تامین تسلیحات نظامی خود از چین و روسیه سلاح خریداری می کند .امیر حاتمی، وزیر دفاع حکومت ایران  در سفر سه روز پیش خود به روسیه گفته بود : با پایان تحریم‌های تسلیحاتی «فصل جدیدی از همکاری‌های دفاعی با روسیه» را آغاز می‌کند.

او در ادامه گفته بود:  «ما از تسلیحات روسی مانند همیشه در زمین، هوا و دریا استفاده می کنیم و این تسلیحات و تجهیزات کارایی خوب خود را نشان داده است.»

الکساندر فومین، معاون وزیر دفاع روسیه پیشتر گفته بود: روسیه همکاری با ایران را در حوزه نظامی و فنی توسعه خواهد داد.

او افزود:  ما از سطح و گستره همکاری ها در خطوط نظامی و فنی نظامی که در اختیار نیروهای ایرانی گذاشته ایم راضی هستیم.