سرپرست وزارت خارجه امارات عربی متحده: «رژیم ایران باید رفتارهای خرابکارانه در منطقه را متوقف کند»

قرقاش گفت : «ما بی‌صبرانه انتظار روزی را داریم که بتوانیم به شیوه سازنده با ایرانی که مثل یک دولت عادی رفتار کند، همکاری کنیم و منطقه را به سوی ثبات و رفاه سوق دهیم»

وزیر مشاور در وزارت خارجه امارات عربی متحده ،در نکوهش رفتارهای ستیزجویانه حکومت ایران در منطقه و حمایت از گروه های تروریستی در منطقه گفت : «حکومت  ایران هرگز نمی‌تواند با رفتارهای غیرقانونی خود آنچه را که می‌خواهد به دست آورد، تهران باید بپذیرد که این رفتارهای مخرب را ترک کند».

انور قرقاش این سخنان را در مراسم کارگروه مشترک امارات عربی متحده و بریتانیا در لندن که با همکاری وی و آندرو موریسون، معاون وزیر خارجه بریتانیا در امور خاورمیانه و آفریقا، و با هدف ارتقاء امنیت و ثبات بین‌المللی در منطقه ، برگزار شده بود افزود:   تا زمانی که ایران رفتارهای غیرقانونی خود را چه به طور مستقیم چه از طریق گروه‌های نیابتی خود ادامه دهد، جهان به راه‌حل سیاسی با ایران نخواهد رسید.

وی گفت:  “توافق اتمی سال ۲۰۱۵ شکست خورده است، زیرا فقط تلاش داشت که ایران به سلاح اتمی دست نیابد. این هرگز کافی نیست. ایران باید همچنین بپذیرد که دیگر رفتارهای مخرب خود را ترک کند”.

قرقاش گفت : «ما بی‌صبرانه انتظار روزی را داریم که بتوانیم به شیوه سازنده با ایرانی که مثل یک دولت عادی رفتار کند، همکاری کنیم و منطقه را به سوی ثبات و رفاه سوق دهیم».