سرکرده حزب الله لبنان، از پاسخگویی به افشاگری های نخست وزیر اسرائیل گفت که اسرار را فاش نمی کند

نصرالله در سخنان روز  (جمعه) در واکنش به این افشاگری نتانیاهو گفت که حاضر به ابراز واکنش نیست، زیرا نمی خواهد اطلاعاتی در اختیار دشمن (یعنی اسرائیل) قرار دهد

حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله در لبنان، در پاسخ به افشاگری نخست وزیر اسرائیل درباره تاسیسات تسلیحاتی این گروه تروریستی در محله های مسکونی در بیروت، اعلام داشت که حاضر به تائید یا تکذیب این اطلاعات نیست.

بنیامین نتانیاهو در سخنرانی سه هفته پیش خود در مجمع عمومی سازمان ملل، از جمله فاش ساخته بود که حزب الله در مجاورت استادیوم بزرگ بیروت انبارهایی برپا ساخته که موشک های نقطه زن ساخت رژیم ایران در آن جا ذخیره شده است.

وزیر خارجه لبنان حدود هفتاد نفر از سفیران و دیپلمات های کشورهای خارجی را گرد آورد و آن ها را به دیدن استادیوم برد و به آن ها گفت “همه جا را تماشا کنید و ببینید که انباری وجود ندارد”. ولی این ترفند نتوانست درستی اتهام اسرائیل را خدشه دار سازد.

نتانیاهو در سخنرانی خود همچنین گفته بود که حزب الله در محله های شیعه نشین بیروت چند کارگاه برپا ساخته که در آن جا موشک های ارسالی از ایران را با نصب دستگاه جی پی اس، به موشک های نقطه زن مبدل می کنند.

نصرالله در سخنان روز  (جمعه) در واکنش به این افشاگری نتانیاهو گفت که حاضر به ابراز واکنش نیست، زیرا نمی خواهد اطلاعاتی در اختیار دشمن (یعنی اسرائیل) قرار دهد.

اسرائیل گفته است که با چنین وضعی کنار نخواهد آمد و حاضر نیست وجود هزاران موشک نقطه زن ساخت رژیم ایران در لبنان را تحمل کند.

هفته پیش پیامک هایی به تلفن های هوشمند ده ها هزار نفر از اهالی بیروت رسید که در آن ها توصیه شده بود از رفت و آمد در کنار مراکز بهینه سازی موشک های حزب الله خودداری ورزند.

ارسال این پیامک ها چنین تعبیر شد که اسرائیل ممکن است تاسیسات مزبور را هدف قرار دهد.

بنیامین نتانیاهو در همان سخنرانی، از وجود یک انبار مواد رادیو اکتیو در ناحیه ای به نام “تورقوز آباد” در حومه جنوبی تهران پرده برداشته بود که حکومت ایران آن را تکذیب کرد. ولی آژانس بین المللی انرژی اتم هنوز حاضر نشده برای بازرسی در آنجا اقدام کند.

یک دیدگاه

  1. سید حسن نصرالله روحانی شیعه و دبیرکل حزب‌الله لبنان بیشتر به علی خامنه ای و یا به حسینعلی منتظری شباهت دارد آیا خودش قادر است که اقرار بکند؟ (( اسرار را فاش نمی کند))

Comments are closed.