سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی، در راستای قهرمان سازی از قاسم سلیمانی، تایید کرد که منشاء موشک ها ایران بوده است

در ادامه تلاش حکومت ایران برای قهرمان سازی از قاسم سلیمانی فرمانده هلاک شدۀ سپاه قدس، یکی از سرکردگان گروه تروریستی حماس فاش ساخت که موشک هایی که از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک می شود و هدف از آن کشتن شهروندان اسرائیلی است، به دستور قاسم سلیمانی و تحت نظارت او به حماس تحویل داده شده بود.

در سخنانی که در رسانه خبری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران از قول زیاد التخاله از سرکردگان حماس انتشار یافت، چنین گفته شده است: «شهید سلیمانی بر تحویل موشک هایی که به تل آویو اصابت کرد، نظارت مستقیم داشت».

گرچه موشکی به تل آویو اصابت نکرد و در فاصله چهال کیلومتری از آن جا به زمین افتاد، ولی این سخنان که از قول این سرکرده حماس در یک سامانه نسبتا رسمی رژیم انتشار می یابد، نخستین اعتراف به این واقعیت است که رژیم ایران با آلت دست قرار دادن سازمان های ترور و پرداخت مبالغ کلان و فرستادن اسلحه، آن ها را به تعرض نسبت به اسرائیل تشویق می کند و عملا آن ها را به مزدوران رژیم مبدل می سازد.

این اعتراف، همچنین به اسرائیل حق می دهد که برای دفاع از امنیت شهروندان خود، به تعرضات جنگی گروه های ترور در غزه ادامه دهد و محاصره دریایی و زمینی آن سرزمین با شدت بیشتری ادامه یابد تا اسلحه قاچاق به آنجا وارد نشود.

اسرائیل در گذشته همه اتهامات را درباره قاچاق اسلحه به داخل غزه تکذیب می کرد و این در حالی که اسرائیل یک کشتی بزرگ اسلحه را پیش از رسیدن به غزه متوقف ساخت و قبرس نیز دست کم دوبار کشتی های حامل اسلحه قاچاق رژیم ایران را توقیف کرد.

علی خامنه ای چند سال قبل پیشنهاد کرده بود که قاچاق اسلحه به کرانه باختری رود اردن نیز آغاز شود تا حلقه محاصره به دور اسرائیل تنگ تر شود. ولی او نمی داند که برخلاف نوار غزه، که اسرائیل هیچ حضور نظامی در آن جا ندارد، اوضاع در کرانه باختری زیر نظر دقیق نیروهای امنیتی و نظامی اسرائیل می باشد و ارتش اسرائیل و حکومت خودگردان فلسطینی برای خنثی کردن عملیات تروریستی، با یکدیگر همکاری نزدیک و موثر دارند.

گروه تروریستی جهاد اسلامی از جمله گروه هایی است که توسط رژیم ایران سازمان یافته و در برابر گروه حماس و به رقابت با آن گروه که یک گروه سنی است بنا نهاده شد و سالها است که توسط رژیم ایران حمایت  و پشتیبانی می شود.