سرکرده گروه تروریستی حماس، در استانبول با اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در استانبول دیدار کرد

سرکردۀ حماس، اسماعیل هنیه (چپ) در دیدار با اردوغان در دفتر ریاست جمهوری ترکیه در استانبول

رئیس جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان در یک اقدام نمایشی دیگر در طرفداری از ترور فلسطینی علیه اسرائیل، اسماعیل هنیه سرکرده گروه تروریستی حماس را به حضور پذیرفت و او را مورد تفقد قرار داد.

حماس در همان حال که هر سال مبالغ کلانی پول از حکومت ایران دریافت می کند، ولی وفاداری خود را متوجه ترکیه ساخته و بارها پرچم ترکیه بر فراز ساختمان های حکومتی در نوار غزه به اهتزاز درآمده است.

اردوغان خود را سرپرست و حامی اصلی سازمان تروریستی حماس می داند و بارها اسرائیل را زیر فشار گذاشته که تسهیلات بیشتری برای ساکنان غزه تامین کند.

حماس در نوار غزه روز آدینه (دو روز پیش) سی و دومین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت و چند هزار تن از اهالی شهر غزه در میدان مرکزی جمع شدند.

ترکیه همچنین اعلام کرده که در تعقیب یکی از رهبران جوان فلسطینی به نام محمد ذحلان می باشد که در سال های گذشته با محمود عباس بر سر به دست گرفتن رهبری فلسطینی ها به شدت رقابت می کرد ولی در این تلاش شکست خورد. ترکیه ادعا می کند که ذخلان مامور اسرائیل بوده و در راستای منافع این کشور در میان فلسطینیان فعالیت می کرده است.

اکنون سالیان دراز است که اردوغان بر اسرائیل فشار می آورد که محاصره زمینی و دریایی غزه را متوقف سازد. ولی اسرائیل می گوید که این محاصره از نظر امنیتی یک امر ضروری است و اگر مرزها باز شود عوامل تروریستی حکومت ایران و آدمکشان دیگر وارد غزه گردیده و امنیت اسرائیل را سخت به خطر خواهند انداخت.

یکی از مطالبی که هنیه با اردوغان در میان گذاشت، امکان آزادی تروریست هایی است که در زندان های اسرائیل به سر می برند. حماس می گوید که این، یکی از مهمترین هدف های آن در تلاش سیاسی کنونی می باشد.

محمد ذخلان از رهبران فلسطینی که اردوغان او را جاسوس اسرائیل نامیده است

3 دیدگاه‌

  1. اردوغان همچون اخلاف بیابانگرد متجاوز مغول خود، همزمان دست می دهد و از پشت خنجر می زند.

    برای تیغ زدن آمریکا و اروپا با روسیه دست می دهد، برای تیغ زدن روسیه با ناتو دست می دهد، برای جمع آوری نیروی ترور با قاتلان حوری باور ضداسراییل و ضدچین (اویغور) و ضد روسیه (تروریستهای چچن ساپورت شده با پول قطر و اسلحه ترکیه) و ضدآمریکا (اخوان المسلمین و ایلهان عمر) دست می دهد، و برای دزدیدن منابع نفت و ثروت اعراب و ایران و اف ۳۵ از این نیروی ترور مدیریت شده استفاده می کند، همانگونه که در جنگ جهانی دوم توسط سگ عرب زبان خود مفتی اعظم انجام داد و با هیتلر دست داد.

    موساد باید مدیریتش کند وگرنه اردوغان کافر دینساز تروریستسوار به دنیا خواهد خندید

  2. چطور خاشغچی و دیگران را به راحتی در ترکیه ترور میکنند اما سردسته تروریست ها حتی بازداشت هم نمیشود؟؟!

Comments are closed.