سرکردگان حشد الشعبی عراق، مستقیما اسرائیل را با کمک آمریکا، به حملات هوایی چهارگانه متهم کردند

گروه تروریستی حشد الشعبی در عراق که از جانب رژیم ایران تغذیه می شود، و از آن حکومت دستور می گیرد، با انتشار بیانیه ای ادعا کرد که حملات اخیر علیه انبارهای اسلحه این گروه، توسط اسرائیل و ایالات متحده هدف قرار گرفته و نابود شده است. حشد الشعبی به شیوه همه سازمان های تحت الحمایه رژیم ایران، تهدید کرد که از اسرائیل و ایالات متحده به شدت انتقام خواهد گرفت.

سخن از چهار حمله در دو ماه اخیر است که طی آن، ذخایر موشکی و دیگر اسلحه و مهمات گروه هایی که نهاد موسوم به الحشد الشعبی را تشکیل می دهند، با وقوع انفجارهای بزرگ، نابود گردید.

این انفجارها در زمانی انجام گرفت که دولت مرکزی عراق اعلام کرده که حشد الشعبی و همه سازمان های تحت سرپرستی آن را منحل می کند و از این پس آن ها حق موجودیت جداگانه نخواهند داشت، ولی اگر مایلند، می توانند به ارتش ملی عراق بپیوندند و فرمانبردار آن باشند.

در بیانیه این گروه ادعا شده که حملات هوایی توسط چهار پهپاد نظامی اسرائیل صورت گرفته و ایالات متحده اجازه داده که آن ها وارد حریم هوایی عراق شوند و به انجام ماموریت بپردازند.

ولی این احتمال نیز مطرح است که خود ارتش عراق بوده که برای رسیدن به هدف خویش که همانا انحلال کامل حشد الشعبی می باشد، به انهدام انبارهای اسلحه آن پرداخته است.

حشد الشعبی برای تائید اتهامات خود علیه اسرائیل، یادآوری می کند که نتانیاهو اخیرا گفته بود که اسرائیل برای مجازات رژیم ایران، حتی در خاک عراق نیز فعالیت می کند.

در بیانیه حشد الشعبی ادعا شده که به اطلاعات بسیار موثقی دست یافته که به موجب آن ها، ایالات متحده چهار فروند پهپاد نظامی اسرائیل را از طریق جمهوری آذربایجان وارد عراق کرده تا به انجام این عملیات بپردازند. معلوم نیست که از نظر نظامی، چه لزومی داشته است که پهپادهای اسرائیلی از طریق آذربایجان خود را به عراق برسانند، و این درحالی که امکانات نظامی دیگری نیز وجود دارد که از نظر امنیتی، نمی توان آن ها را فاش کرد.

ابومهدی المهندس، معاون حشد الشعبی با تکرار این اتهامات، گفت که از نظر سازمان او، مسؤولیت اصلی متوجه ارتش آمریکا می باشد و آن سازمان از ایالات متحده به شدت انتقام خواهد گرفت.

المهندس همچنین گفت که اظهارات اخیر نتانیاهو در مورد تعقیب نیروهای حکومت ایران در هر زمان و مکان، نشان دیگری از مسؤولیت اسرائیل در اجرای این حملات می باشد.

آن ها به جای آن که نیروهای وابسته به داعش را رصد کنند، ما را زیر نظر گرفته اند.

معاون الحشد الشعبی در ادامه سخنان خود ادعا کرد که نقشه های برای ترور شماری از سرکردگان این گروه تهیه شده است. او گفت: «چاره ای در برابر ما باقی نمی ماند، جز آن که از خود دفاع کنیم».

این واکنش ها نشان می دهد که سرکردگان این سازمان تروریستی وابسته به حکومت ایران، قصد ندارند گروه خود را منحل سازند.