سرکردگان حماس دوباره تهدید کردند که به نبرد بی امان علیه اسرائیل ادامه خواهند داد

این تهدیدها در حالی بیان می شود که وضع معیشتی مردم غزه هر روز وخیم تر می شود و حماس همچنان منابع مالی خود را برای تقویت نظامی و درگیری با اسرائیل هزینه می کند

سرکردگان حماس امروز نیز زبان به تهدید گشوده اند و اعلام داشتند که به نبرد بی امان علیه اسرائیل ادامه خواهند داد و آماده هستند هر بهای سنگینی را در این زمینه بپردازند. آنها گفتند که برای یک جنگ طولانی و فرسایشی علیه اسرائیل آمادگی کامل دارند.

این تهدیدها در حالی بیان می شود که وضع معیشتی مردم غزه هر روز وخیم تر می شود و حماس همچنان منابع مالی خود را برای تقویت نظامی و درگیری با اسرائیل هزینه می کند.

سازمان ملل متحد ادعا کرد که واکنش اسرائیل نسبت به تعرضات از نوار غزه، بیش از حد شدید بوده و آسیب سنگینی وارد آورده که خارج از هرگونه تناسب جنگی می باشد.

آگاهان در اورشلیم، در واکنش به این انتقاد عجیب سازمان ملل گفتند که تنظیم کنندگان این بیانیه انتظار داشته اند که اسرائیل هر سیلی از جانب تروریست های فلسطینی را با یک سیلی متقابل پاسخ دهد  و این در صورتی که اسرائیل باید چنان واکنش کوبنده ای در برابر تعرض فلسطینی نشان دهد و چنان بهای سنگینی از آن ها طلب کند که از ادامه حمله و تعرض علیه اسرائیل بپرهیزند.

اسرائیل همیشه کوشیده است از وارد شدن به یک جنگ طولانی و فرسایشی دوری جوید. علت این امر آن است که اسرائیل یک مساحت کوچک، و یک جمعیت نسبتا کم دارد و منابع مالی این کشور نیز محدود است. بنابراین، هر درگیری نظامی باید در کوتاه ترین مدت به نتیجه برسد و با پیروزی اسرائیل پایان گیرد.

واکنش ارتش اسرائیل همیشه ضربتی بوده که بهترین نمونه آن جنگ شش روزه در سال ۱۹۶۷ است که اسرائیل در شش روز ارتش های مصر و سوریه و اردن را شکست داد.

اعراب و فلسطینی ها در مقابل می کوشند که اسرائیل را به یک نبرد طولانی و فرسایشی بکشانند که نمونه های آن جنگ ده سال پیش اسرائیل با حزب الله در لبنان و آخرین نبرد نظامی با حماس در پنج سال پیش در نوار غزه بود که هر کدام چندین هفته به درازا انجامید.

از این رو، اسرائیل به واکنش نظامی کوبنده دست می زند که قدرت بازدارندگی خود را تقویت کند تا فلسطینیان و سازمان های نظامی آن ها را از ورود به نبرد نظامی با اسرائیل بترساند.

در عین حال، اسرائیل مواظب است که واکنش های نظامی آن در حدی باشد که موجب گسترش جنگ نشود و به همین علت عملیات بمباران علیه تاسیسات و ساختمان های نظامی در نوار غزه را به شیوه ای انجام می دهد که تلفات غیرنظامی حداقل باشد. برای این منظور، اسرائیل از سی دقیقه پیش از بمباران ساختمان ها در غزه، به ساکنان آن اطلاع می دهد که آن مکان را ترک گویند تا کشته نشوند.

اسرائیل-تاسیسات-نظامی-واحد-دریایی-حماس-را-بمباران-می-کند

2 دیدگاه‌

  1. اقدامات خشونت آمیز حماس و سایر گروههای اسلامگرای تندرو فلسطینی همزمان با آغاز ماه رمضان دیگر به یک سنت تکراری همه ساله تبدیل شده و در آن سرنخ تحریکات آخوندهای جمهوری اسلامی نمایان است. هدف این است که به دلیل واکنش اسرائیل و به امید کشته شدن تعدادی فلسطینی (اگر زن و بچه باشند بهتر) مثلا احساسات مسلمانان و ملت ایران تحریک شود و اولا ایرانیان مشکلات و مصائب خود را فراموش کنند و ثانیا در تظاهرات جمعه آخر رمضان شرکت کنند که البته رژیم جمهوری اسلامی آن را به حساب حمایت مردمی از خودش میگذارد. ای قصه انقدر تکراری شده که اخیرا یک آشنای طرفدار رژیم هم گفت که کم کم به آن شک برده است.

  2. بادرود
    اتفاقا درست دوروزبعدازاتمام معافیتهای نفتی فاشیزم دینی حاکم
    برایران حملات حماس صورت گرفت و این به روشنی نشانگر
    واکنش هیستریک و ناتوانی نظام است تا بصورت نیابتی جنگ و اذهان را متوجه اسرائیل نمایدتاراه برون رفتی ازبحرانهای حال و آینده خویش پیداکندالبته بایدمنتظر حملات نیابتی دیگری در
    خاورمیانه از طرف این نظام بود چون توتالیتاریسم ادامه حیات خویش رادربحران و بحران زایی می بیندواین درصورتیست که فقرو تیره روزی در ایران سرزمین نفت وطلابیدادمیکند.

Comments are closed.