سرکوب بهائیان در حکومت اسلامی ایران، با شدتی بیش از گذشته، ادامه دارد

سرکوب اقلیت بهایی در ایران، با شدت بیشتری همچنان ادامه دارد و تقریبا هر روز موارد تازه ای از تعرض نسبت به ایرانیان پیرو دین بهاء الله منتشر می شود. خبر گزاری ایسنا گزارش داد که در روزهای اخیر، شماری از شهروندان بهایی در شیراز به دلیل برگزاری جشن تولد برای یکی از رهبران خود، توسط نیروهای امنیتی سپاه پاسداران، بازداشت شدند .
مقامات حکومت ادعا می کنند که جشن بهائیان همزمان با یکی از مناسبت‌های عزاداری شیعیان ایران، مصادف شده بود. در حکومت اسلامی، دین بهاءالله ممنوع است و پیروان آن از همان سال های نخست انقلاب، همیشه مورد آزار و تبعیض قرار داشته اند. سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در توجیه علت بازداشت این افراد، ادعا کرد که هدف، “جلوگیری از تحقق اهداف شوم آنان و بیگانگان حامی آنها” بوده است.
بهاییت تنها مذهب در ایران است که روحانیت شیعه برای مبارزه با آنان تشکیلات ویژه برپا ساخته ‌است.
اعدام بهاییان، تخریب اماکن مقدس و گورستان‌های آنان، توهین به مقدسات بهایی و جلوگیری از ادامه تحصیل و اشتغال بهائیان در نهادهای دولتی و ادارات، از جمله اقداماتی است که جمهوری اسلامی علیه این اقلیت بی پناه مرتکب می شود.
سازمان ملل متحد، در گزارش سال ۲۰۱۶ درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، بهاییان را ستم‌دیده‌ترین اقلیت دینی در ایران اسلامی نامید.